Сім лайфхаків для вибору найкращої текіли
Текіла асоціюється з Мексикою; як алкогольний напій ми звикли пити її в коктейлях, хоча текіла та інші агавові дистиляти є дуже цікавими самі по собі. Зараз є чимало виробників, які виготовляють чудову текілу, яка добре смакує в чистому вигляді. Ми поділимося з вами основними лайфхаками, які допоможуть вам вибрати найкращу текілу, що точно залишить вас задоволеними. Тож текіла – яка вона, як її роблять та поради щодо вибору, ділимось порадами.
Регіон походження і сировина
Звертайте увагу на походження текіли. Найкраща текіла виготовляється лише в Мексиці, але в Мексиці є багато інших видів агавових дистилятів, які також виготовляються з кактусів. Текіла - це лише один з видів. З агави також роблять баканору, мескаль, пульке, сотол та інші види дистилятів. Але для першої проби текіли ми рекомендуємо брати текілу зі 100% агави. Це зазвичай вказано на етикетці. Текіла зі 100% агави має специфічний і дуже цікавий смак, яким ви зможете насолодитися на 100% і зрозуміти, чи є текіла вашим напоєм. Текіла зі 100% агави відрізняється від тієї текіли, яку ви могли куштувати в коктейлях, адже в коктейлях зазвичай використовується текіла "міксто", до якої додають перед бродінням тростинний або кукурудзяний цукор. Така текіла є дешевшою, але водночас смаковий профіль такого напою є більш простим. Якщо на етикетці пляшки не вказано, що текіла складається на 100% з агави, тоді це текіла "міксто".
Витримка текіли
Ще один лайфхак — звертати увагу на витримку текіли. Текіла "бланко" — це не витримана текіла, "репосадо" витримується в бочках від двох місяців до року, а текіла "аньєхо" — від одного до трьох років. Є також текіла "екстра аньєхо" та "кристаліно". Для першої проби можна скуштувати текілу "бланко" — вона має яскравий смак і нотки агави в ній найбільш виразні. Текіла "аньєхо" є найбільш витриманою і має в смаковому профілі відчутні нотки спецій, іноді ванілі, що пов'язано з тривалою витримкою в бочці.
Смак текіли
Ваші смакові вподобання – ще один важливи фактор при виборі текіли. Якщо вам до смаку витримані віскі, тоді починайте з текіли "аньєхо" або з текіли "кристаліно" (текіла "кристаліно" проходить обов'язкову витримку в дубових бочках, а потім фільтрується через деревне вугілля, проте тривалість витримки не регламентується).
Інформація та вигляд етикетки
Оцініть етикетку. Яскрава приваблива етикетка не завжди є ознакою якості текіли, тож перед тим, як вибрати першу пляшку текіли, ознайомтеся детально з етикеткою. Прочитайте, як витримувалася текіла. Часто на етикетці вказують, де росла агава. Якщо агава росла на висоті понад 1500 м над рівнем моря, вона матиме цікавий та унікальний смак. Також на етикетці повинно бути вказано, чи додавали в текілу якісь додаткові спеції та особливості виробництва, і, звісно, рівень алкоголю.
Знайомство з чистою текілою
Спробуйте чисту текілу. Почніть знайомство з чистою текілою і не розбавляйте її іншими напоями. Також не потрібно додавати сіль, лайм чи інші інгредієнти, але ви можете поєднати текілу з мінеральною водою. Мінеральна вода не додасть нових ноток і смаків, але зменшить інтенсивність чистої текіли.
Походження агави
Виберіть за походженням агави. У Мексиці є два великі регіони, де вирощують агаву, і умовно їх можна поділити за висотою над рівнем моря. Якщо використовується агава, вирощена в низинах, то така текіла матиме трав'яний смак з нотками свіжості або цитрусів. Агава, вирощена на мексиканських високогір'ях, має більш чіткий, гострий і виражений смак.
Скільки коштує якісна текіла?
Ціна текіли може залежати від декількох факторів. Перший — це місце, де збирали агаву. Другий — час витримки текіли. Чим довше витримується текіла, тим дорожчою вона буде. Тож ціна не завжди є ознакою якості або навпаки. Якісна, але не витримана текіла "бланко" може коштувати менше, ніж неякісна, але витримана текіла.