• Головна
  • Міжконтинентальна загроза по Дніпру: росія випробовує нову зброю
22:38, 21 листопада 2024 р.

Міжконтинентальна загроза по Дніпру: росія випробовує нову зброю

Міжконтинентальна загроза по Дніпру: росія випробовує нову зброю

Вранці 21 листопада російська армія здійснила комбінований ракетний удар по Дніпру, який викликав резонанс не лише в Україні, а й на міжнародному рівні. За офіційною інформацією Повітряних сил ЗСУ, до атаки були залучені надсучасні ракети – «Кинджал», Х-101 та міжконтинентальна балістична ракета (МБР), передає редакція сайту 056.

Українські фахівці вказували на можливість застосування модифікації РС-26 «Рубіж». Утім, увечері ситуація набула ще більшої загадковості, коли президент країни-агресорки володимир путін назвав випущену ракету «Орєшнік».  

«Дніпро – місто-рекордсмен»: як світ реагує на застосування балістики по Україні 

У своєму зверненні кремлівський диктатор визнав, що росія здійснила випробування нової зброї. «Орєшнік» він охарактеризував як балістичну ракету середньої дальності в без'ядерному гіперзвуковому оснащенні. Міський голова Дніпра Борис Філатов не стримав емоцій, назвавши місто «рекордсменом», оскільки вперше у світі по населеному пункту було застосовано міжконтинентальну ракету.  

Водночас українські військові експерти, зокрема Олександр Коваленко, стверджують, що Кремль «грається назвами», щоб мінімізувати негативний міжнародний резонанс. На його думку, «Орєшнік» може бути новим найменуванням для все тієї ж РС-26 «Рубіж».  

«Схоже, після скоєного й розуміння, що експертиза розкриє всі деталі, у Кремлі почалася паніка. Саме тому з'явилася версія з вигаданою назвою, яка мала би зняти частину відповідальності», – заявив Коваленко.  

Чому «Орєшнік» став символом чергового залякування Кремля

путін продовжує використовувати удари по Україні як демонстрацію сили та спробу залякати Захід. У своєму зверненні він відкрито заявив, що удар по Дніпру був відповіддю на «агресивні дії НАТО» й водночас назвав атаку «успішним випробуванням». Метою російського удару, за його словами, був завод «Південмаш».  

Але чи не найбільш цинічною виявилася заява про те, що росія «заздалегідь інформуватиме мирне населення» про такі атаки. Кремль намагається перевести дискурс у площину, де його дії виглядають не агресією, а вимушеним кроком.  

Міжнародна реакція: Україна – полігон для Кремля

Заступник прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх підтвердила, що росія повідомила США про запуск ракети каналами ядерної безпеки. Вона також наголосила, що застосована зброя була розроблена на базі міжконтинентальної ракети РС-26 «Рубіж».  

«Ми підтримуватимемо Україну. Очікуйте на нові пакети допомоги в найближчі тижні», – зазначила Сінгх.  

У свою чергу, український МЗС нагадало, що Україна має повне право вражати військові цілі на території росії, відповідно до статті 51 Статуту ООН.  

День Гідності та Свободи під обстрілом 

Президент Володимир Зеленський звернув увагу, що атака сталася у символічний для України день – День Гідності та Свободи.  

«росія використовує нас як полігон. Але ми гідно боремося й доводимо світу, що нас не зламати», – заявив Зеленський.  

Вже ввечері із російських змі стало відомо, що росія закриває певну частину повітряного простору для проведення ракетних випробувань з 22 по 23 листопада.

Аналогічне повідомлення було опубліковано в час, коли по Дніпру запустили балістичну ракету «Орєшнік».

Дискусії навколо ракетного удару ще триватимуть. Але одне очевидно: Кремль намагається компенсувати провали на полі бою новими спробами залякати Україну й світ. Втім, українці вкотре довели, що залякати їх неможливо.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...