
Перемагає вогонь, бачить крізь дим та має руку: у Дніпрі рятувальникам допомагає робот

У Дніпрі рятувальникам гасити пожежі допомагає робот Wolf R1 з Німеччини. Він має функцію тактичного реагування, яка дозволяє особовому складу лишатися поза небезпечною зоною.
Робот з'явився на Дніпропетровщині нещодавно, але вже використовується. Його залучали до ліквідації масштабного загоряння на складах "Біосфери". В ДСНС відзначили користь нового помічника.
"Майбутнє вже поруч", - написав підполковник Служби цивільного захисту, начальник Оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС у Дніпропетровської області Ігор Гетало.

Принципи роботи Wolf R1
Робот допомагає рятувальникам уникати небезпеки обвалу або сильного нагрівання, дозволяючи триматись на відстані від небезпеки. Він керується за допомогою спеціального пульта, надаючи оператору з камери зображення в реальному.
Повністю електричний привід у поєднанні з гусеничною системою руху безшумно переміщує Wolf R1 по найскладніших поверхнях, дозволяючи йому діяти в складних умовах. А ще він оснащений роботизованою рукою.

Сфери застосування цього робота дуже різноманітні. Він особливо підходить для:
- Гасіння пожеж на пересіченій місцевості, наприклад, рослинності або лісових пожеж.
- Гасіння пожеж у промислових цехах або будівлях.
- Підтримки в операціях з гасіння пожеж під час розвідки штурмового загону.
- Підтримки в операціях пожежогасіння за допомогою тепловізора.
- Підйомних робіт за допомогою лебідки.
- Виявлення небезпечних речовин та поводження з ними за допомогою дистанційного маніпулятора.
- Входу чи виходу з приміщень.
- Логістичних завдань із причіпним пристроєм і буксирним навантаженням до трьох тонн.
Для зручності має 4 статичні спрямовані камери, 2 рухливі камери для нормальної та теплової передачі зображення, баштову камеру з кутом огляду в 360 градусів зі звичайним і тепловим зображенням, 6 яскравих світлодіодних прожекторів, додаткове потужне світлодіодне навколишнє освітлення.
Як рятувальники освоюють Wolf R1
На Дніпропетровщині рятувальники продовжують навчатися володінню роботом-помічником. Також вони обмінюються досвідом із колегами з Полтавщини
10 квітня в межах зустрічі було проведено теоретичний блок із демонстрацією техніки, щодо використання робототехніки в умовах надзвичайних ситуацій.
"Під час практичної частини учасники вдосконалювали навички дистанційного керування роботизованим комплексом Wolf R1.
Також відпрацювали вправи із застосування безпілотних літальних апаратів для коригування дій наземних роботизованих систем під час ліквідації наслідків надзвичайних подій", - повідомили в Дніпропетровському ДСНС.