• Головна
  • Жінки, яким усе під силу: у Дніпрі будівельний батальйон відновлює зруйноване та запрошує на роботу
19:00, Сьогодні

Жінки, яким усе під силу: у Дніпрі будівельний батальйон відновлює зруйноване та запрошує на роботу

Жінки, яким усе під силу: у Дніпрі будівельний батальйон відновлює зруйноване та запрошує на роботу

В минулому році багатоповерхівка на вулиці Енеїди, 26 у Дніпрі була пошкоджена через атаку "шахедом". Мешканців двох під'їздів відселили, а будівлю почали реконструювати. Зараз там працює перший в Україні жіночий будівельний батальйон.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на міськраду Дніпра.

Сьогодні будівельна компанія, яка займається реконструкцією будинку відчуває нестачу кадрів. Вже близько 30% співробітників мобілізовано.

"Цей об’єкт став першим, де працює жіночий будівельний батальйон. Тут задіяно 16 жінок від 30 до 50 років. Наразі плиточниці облицьовують кухні та санвузли у відновлених квартирах, клеять шпалери. Звісно, є складні будівельні роботи, які не підходять жінкам, але з малярськими та облицювальними вони чудово справляються", – розповів директор ТОВ «ДНІПРО-БУДСЕРВІС» Богдан Ольшанський.

Цей будинок став першим у Дніпрі, який повністю відновлюють після удару. Роботи тут йдуть повним ходом і скоро завершаться. 

"Вже відновлено системи тепло- й водопостачання, частково відремонтовано каналізацію. Газопостачання запустять одночасно для всіх після завершення основних робіт — до кінця лютого. Тож власники квартир зможуть розпочати необхідні їм ремонти вже на початку місяця. Окрім того, п’ятеро мешканців подали заявки на компенсацію витрат через державну програму «єВідновлення»", – повідомив начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець.

Як працює жіночий батальйон та як долучитися

Разом з іншими жінками, в батальйоні працює переселенка з Запоріжжя Іванна. Вона ще змолоду опанувала будівельну професію. У Дніпрі вирішила здобути фах плиточниці-лицювальниці.

"Ми проходимо практику у підрядника. Зараз укладаємо плитку на кухні однієї з квартир. Тут працювати легше, адже менше електрики й комунікацій, ніж, наприклад, у ванній. Роботи вже завершили у двох квартирах.

Близькі відмовляли, не хотіли, щоб я йшла в цю сферу. Я розумію, що це вважається нежіночою справою, але мені подобається. Наша робота дуже ювелірна – навіть міліметрова похибка впливає на якість виконаного об’єкта", – розповідає Іванна.

З початку повномасштабної війни кількість офіційно працевлаштованих у Дніпрі зросла з 360 до 440 тисяч людей. Серед них є ті, хто працевлаштувався завдяки безкоштовним короткотерміновим курсам, зокрема з перекваліфікації за будівельними напрямами.

"Ми створили жіночий будівельний батальйон, адже на ринку праці відчувається дефіцит робітничих професій, які раніше традиційно займали чоловіки. Але через війну їх ніким замінити. Тому жінки мають можливість пройти навчання, стажування та отримати робоче місце.

Для учениць, які мешкають за межами Дніпра, на час навчання передбачено проживання в гуртожитку. Після завершення навчання студентки отримають свідоцтва про освіту та зможуть працевлаштуватися в будівельних компаніях міста.

Тих, хто мріє про власний бізнес, навчать реєструвати ФОП, складати бізнес-план та інших важливих аспектів підприємництва. Окрім того, передбачено грант у вигляді будівельних інструментів. Усі кошти на навчання переселенок надають благодійна організація «Пліч-о-пліч» (м. Бахмут) та німецький фонд «Diakonie Katastrophenhilfe", — розповіла очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяна Янушкевич.

Зараз триває набір до другого жіночого будівельного батальйону в Дніпрі. Записатися на курси можна за номерами: 050-410-34-43, 066-389-02-05.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Від початку широкомаштабного вторгнення рф на територію України виникла проблема у сфері працевлаштування. Вимушене переселення в більш безпечні регіони країни ставить перед пошуком варіантів роботи. Редакція публікує актуальну інформацію по даному напрямку.
Оголошення
live comments feed...