• Головна
  • Катаракта: особливості захворювання та способи лікування
Новини компаній
11:00, Сьогодні

Катаракта: особливості захворювання та способи лікування

Новини компаній

Дедалі більше людей стикаються з такою патологією, як катаракта. Вона проявляється помутнінням кришталика, що провокує зниження зору. Захворювання в основному розвивається у людей похилого віку, але не виключена його поява у молодих пацієнтів. За відсутності своєчасного лікування, патологія може призвести до повної втрати зору. Діагностику та ефективне лікування катаракти пропонує офтальмологічна клініка Дніпро «Центр Зору».

Катаракта: особливості захворювання та способи лікування, фото-1

Стадії розвитку захворювання

За ступенем занедбаності проблема ділиться на:

  • Початкову. Починають з'являтися патологічні зміни у корі кришталика, але центральна частина може тривалий час залишатися прозорою. На цьому етапі пацієнт скаржиться на крапки або смуги перед очима. Залежно від особливостей організму початкова стадія може тривати як 1 рік, так і 10 років;
  • Незрілу. При такому стані патологічний процес зачіпає всю кору кришталика, а зір починає активно знижуватися. За відсутності лікування, додається підвищення внутрішньоочного тиску;
  • Зрілу. Починається помутніння темного кольору, і пацієнт позбавляється предметного зору. При цьому у нього зберігається здатність відрізняти кольори;
  • Перестигла. Вміст кришталика набуває рідкої форми, і людина не може визначити, з якого боку йде джерело світла.

Катаракта – небезпечне захворювання, яке потребує своєчасного лікування. У кожній окремій ситуації підбирається оптимальний варіант терапії, спрямований на збереження зору пацієнта.

Лікування патології

Залежно від стадії та розвитку захворювання проблема може вирішуватися медикаментозно або хірургічно. У першому варіанті лікар призначає препарати, що дозволяють дещо сповільнити помутніння кришталика. Але, в основному використовується хірургічне лікування, а саме – мікрохірургія, яка дає змогу зупинити втрату зору та вирішити питання діагноза «катаракта» раз і назавжди.

Ультразвукова факоемульсифікація дозволяє видалити катаракту під впливом ультразвуку. Завершальним етапом стає імплантація штучного кришталика – лінзи.

Залежно від стадії захворювання та інших особливостей патології, підбирається індивідуальне та найкраще рішення плана лікування.

Катаракта: особливості захворювання та способи лікування, фото-2

Особливості хірургічного лікування катаракти Дніпро

Головні принципи сучасного оперативного втручання щодо видалення катаракти націлені на зменшення розрізу під час операції, відсутність швів, мінімальну травматичність, короткий реабілітаційний період та швидке відновлення зору. У даному виді мікрохірургії для імплантації застосовуються якісні лінзи (штучні кришталики), виготовлені з полімерів. Вони не травмують тканини ока і не мають реакції відторгнення.

Профілактика розвитку катаракти

Попередити розвиток патології значно простіше, ніж займатися її лікуванням:

  • Регулярно проходьте профілактичні огляди;
  • Приймайте вітаміни;
  • Відмовтеся від шкідливих звичок;
  • Дотримуйтесь правил при тривалій роботі за ПК;
  • Зробіть зарядку для очей;
  • Займайтеся лікуванням супутніх патологій, здатних спровокувати розвиток катаракти.

За перших ознак, що вказують на появу патології, потрібно звернутися до фахівців. Вони зможуть провести діагностику та підібрати відповідне лікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Центр Зору #лікування катаракти в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...