• Головна
  • Землетрус на Полтавщині: чи відчули поштовхи жителі Дніпра
20:10, Сьогодні

Землетрус на Полтавщині: чи відчули поштовхи жителі Дніпра

Землетрус на Полтавщині: чи відчули поштовхи жителі Дніпра

У суботу, 1 лютого, неподалік Полтави стався землетрус магнітудою 3,67. Підземні поштовхи зафіксували о 18:21 між Полтавою та Решетилівкою, на глибині 3 км, передає редакція сайту 056.

Незважаючи на те, що це не найпотужніший землетрус, жителі сусідніх регіонів могли відчути легку вібрацію. Відстань від епіцентру до Дніпра – приблизно 197 км, і виникає питання: чи могли дніпряни помітити цей природний катаклізм?  

Чи відчутний землетрус магнітудою 3,67 у Дніпрі?

За шкалою Ріхтера землетруси такого рівня класифікуються як слабкі або легкі. Вони рідко спричиняють руйнування, але можуть викликати відчутні поштовхи, особливо якщо відбуваються на малій глибині. У цьому випадку землетрус залягав всього на 3 км під землею, що робить його більш помітним у безпосередній зоні епіцентру.  

Жителі Полтавщини, особливо ті, хто знаходився у багатоповерхових будинках, могли відчути хитання меблів, легке коливання люстр або вібрацію підлоги. Однак, зважаючи на відстань у 197 км, для Дніпра цей землетрус не мав відчутних наслідків. Навіть якщо коливання і дійшли до міста, вони були настільки слабкими, що їх можна було сплутати з вібраціями від транспорту чи вітру.  

Чому в Україні стаються землетруси?

Україна не належить до сейсмічно активних зон, проте землетруси тут не є рідкістю. Найбільш небезпечний осередок землетрусів для країни – це Вранча в Румунії, звідки поштовхи можуть відчуватися навіть у Києві та Дніпрі. Однак, іноді підземні рухи виникають і на території самої України, зокрема в Карпатах, Криму та центральних областях.  

Причини землетрусів у нашому регіоні зазвичай пов'язані з розломами у земній корі та тектонічними процесами. У випадку Полтавської області поштовхи могли бути викликані локальним зміщенням пластів землі.  

Що робити під час землетрусу?

Якщо ви раптом відчули поштовхи, головне – не панікувати. Фахівці радять дотримуватися таких правил:  

  • Залишатися у безпечному місці, уникати вікон та важких предметів, які можуть впасти.  
  • Не користуватися ліфтом і, якщо є можливість, відійти подалі від високих будівель.  
  • Якщо ви вдома – стати біля внутрішньої несучої стіни або сховатися під міцним столом.  
  • Якщо ви на вулиці – відійти від будівель, дерев та електромереж.  

Хоча цього разу землетрус на Полтавщині не спричинив жодних руйнувань чи звернень до ДСНС, подібні випадки – це нагадування про те, що стихійні явища можуть відбуватися навіть у центральних регіонах України. Тож варто знати базові правила безпеки та залишатися уважними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...