• Головна
  • Діти в зоні ризику: туберкульоз шириться Дніпропетровщиною зі страшною швидкістю
19:45, Вчора

Діти в зоні ризику: туберкульоз шириться Дніпропетровщиною зі страшною швидкістю

Діти в зоні ризику: туберкульоз шириться Дніпропетровщиною зі страшною швидкістю

На Дніпропетровщині зростає кількість хворих на туберкульоз. За даними відділу охорони здоров’я виконкому Жовтих Вод, у місті за 10 місяців цього року, порівняно з минулорічним періодом, зафіксовано зростання захворюваності на туберкульоз майже у 2,5 раза.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Зараз у Жовтих Водах зафіксовано 41 випадок, з яких 16 – у дітей. За минулими показниками, було всього 17 хворих.

"Туберкульоз - інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом. Заразитися ним може кожен, але у зоні ризику – діти, через недостатньо сформований імунітет, та люди похилого віку.

Хвороба – виліковна, проте процес лікування – довготривалий. Тому, аби виявити туберкульоз на ранніх стадіях, дорослим та підліткам потрібно щороку проходити флюорообстеження, а дітям до 14 років робити пробу Манту. Для проходження профілактичних оглядів звертайтеся до сімейного лікаря, педіатра, з яким підписана декларація", - повідомили в міськраді.

Дніпропетровщина - в лідерах по показниках поширення туберкульозу

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що симптоми туберкульозу можуть нагадувати симптоми COVID-19. Також він повідомив про ситуацію із захворюваністю в Україні.

Ми зараз фіксуємо підвищені показники по захворюваності на туберкульоз. Якщо подивитися по статистиці, то в середньому за останній рік Україна зареєструвала близько 20 тис. випадків туберкульозу, і 640 випадків – серед дитячого населення. Серед дитячого населення ми реєструємо збільшення таких випадків захворювання.

Найбільший показник захворюваності спостерігається в Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Закарпатській та Волинській області. Але в нас є достатня кількість інноваційних підходів та можливостей для того, щоб отримати сучасне ефективне лікування.

"Україна вже декілька років працює по оновлених протоколах ВООЗ. Наші схеми лікування, наші підходи до профілактики та лікування відповідають найкращим європейським та світовим стандартам. Якщо взяти по, наприклад, мультирезистентному туберкульозу, то раніше він виліковувався в середньому від 18 до 24 місяців. Зараз є можливість вилікувати пацієнта від 6 до 9 місяців", – розповів Кузін.

ВООЗ фіксує найбільший показник захворюваності за всю історію

Зазначимо, що у 2023 році Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала у світі понад 8 мільйонів нових випадків інфікування туберкульозом. Недуга стала причиною близько 1,25 мільйона смертей. Це – найбільший показник за всю історію документування поширення хвороби.

В організації вважають, що ця недуга, ймовірно, знову стала головною причиною смертності серед інфекційних хвороб.

"Той факт, що туберкульоз все ще вбиває й інфікує стільки людей, викликає обурення, адже ми маємо інструменти, щоб йому запобігати, виявляти та лікувати", – сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...