• Головна
  • Скандали у Дніпрі: Сергій Положай порушує ПДР і конфліктує з військовими
Інформацію оновлено.
14:00, 14 жовтня 2024 р.

Скандали у Дніпрі: Сергій Положай порушує ПДР і конфліктує з військовими

Інформацію оновлено.
Скандали у Дніпрі: Сергій Положай порушує ПДР і конфліктує з військовими

У Дніпрі спалахнув скандал навколо Сергія Положая, генерального директора компанії з виробництва металопластикових вікон Steko. Інцидент, що стався 13 жовтня, потрапив на відео, яке швидко розповсюдилося в Мережі, викликав широкий резонанс, передає редакція сайту 056.

Положай спочатку порушив правила дорожнього руху, проїхавши на червоне світло, що призвело до зупинки його автомобіля патрульними поліцейськими. За словами очевидців, бізнесмен забарикадувався у своїй машині й відмовлявся виходити, що створило напружену ситуацію.

Але найбільший резонанс викликав інцидент, коли військові і представники Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування (ТЦК) зупинили Положая в парку Шевченка для перевірки документів. Під час перевірки бізнесмен пред’явив військовий квиток з оновленими даними і повістку, що була продовжена до 1 листопада. Проте, як стверджує Положай, йому відповіли, що у нього «немає бронювання, немає відтермінування, і він підлягає мобілізації».

"Чоловіки у формі грозилися відправити мене "бусиком" у ТЦК," — розповідає Положай, зазначаючи, що в цей момент у нього "ввімкнулася агресія", що призвело до ескалації конфлікту та виклику підкріплення з автоматниками.

Коментарі Сергія Положая

Уже вранці 13 жовтня прокоментував інцидент і сам Сергій Положай. Генеральний директор Steko розповів, що він спокійно гуляв парком Шевченка у Дніпрі з усіма документами, однак його зупинила "купа якихось військових і поліцейських для перевірки".

Положай зазначив, що він пред’явив представникам ТЦК та поліції військовий квиток з оновленими даними та повістку, продовжену до 1 листопада. Але йому відповіли, що у нього "немає бронювання, немає відтермінування, і він підлягає мобілізації".

"Зрештою, вони грозилися відправити мене "бусиком" у ТЦК," — додав бізнесмен, зазначаючи, що після цього "ввімкнулася агресія", що призвело до конфлікту.

Положай також розкритикував ТЦК, заявивши: "На жаль, з мерзотниками ТЦКшниками ходять галімі блогери, які викладають відео. Відео, зручне їм, а не правду, яку говорять люди". Він також висловив свою думку про військових: "військові, які реально воюють — уклін і повага".

Все це він зробив у публікації в Instagram, яку потім видалив.

Коментарі поліції та ТЦК

Поліція Дніпропетровської області спочатку прокоментувала лише інцидент з порушенням ПДР, зазначивши, що під час перевірки документів бізнесмен поводився агресивно і відмовлявся виконувати законні вимоги правоохоронців. "На водія склали адміністративні матеріали за порушення ПДР, незупинку на вимогу поліцейських, а також, оскільки водій мав ознаки сп'яніння і відмовився проходити медогляд у встановленому законом порядку, протокол за ч. 1 ст. 130 (Керування в стані сп'яніння) КУпАП", — йдеться в офіційній заяві.

Представники Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування підтвердили, що Сергій Положай підлягає мобілізації, оскільки у нього "немає бронювання або відтермінування". Вони закликали громадян дотримуватися закону та виконувати свої військові обов'язки під час загальної мобілізації.

Скандали у Дніпрі: Сергій Положай порушує ПДР і конфліктує з військовими, фото-1

Пізніше стало відомо, що поліція відкрила кримінальне провадження проти генерального директора Steko Сергія Положая за його висловлювання на адресу співробітників ТЦК. Справа класифікована як хуліганство, і відповідні дані внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В Поліції Дніпропетровської області повідомили, що інцидент стався 12 жовтня на площі Шевченка у Дніпрі. Саме цього дня та у цьому місці відбулася суперечка між Положаєм та представниками ТЦК. Справа порушена безпосередньо проти гендиректора компанії.

"Під час перевірки військово-облікових даних 48-річний чоловік виявив зухвалу поведінку та, ігноруючи правила поведінки у суспільстві, висловлювався нецензурною лексикою на адресу військовослужбовця", – заявили в поліції.

Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Слідчі дії тривають.

Реакція компанії Steko

Компанія Steko оперативно відреагувала на ситуацію, заявивши на своїй офіційній сторінці в Instagram, що опубліковане відео не є повним і "контекст ситуації втрачений". Вони закликали всіх, хто був присутній під час інциденту, надати повну версію відео для відновлення справедливості.

"Це не перше відео, яке з’являється в інформаційному просторі. Ми обіцяємо притягнути до відповідальності всіх причетних за розповсюдження недостовірної інформації та наклеп," — додали представники компанії. Вони підкреслили, що в умовах стресу "усі ми, на жаль, можемо сказати або зробити щось імпульсивно", але це не завжди відображає справжні наміри чи переконання.

Скандали у Дніпрі: Сергій Положай порушує ПДР і конфліктує з військовими, фото-2

Загальна мобілізація в Україні

На тлі цих подій важливо нагадати, що в Україні триває загальна мобілізація, яка була продовжена Верховною Радою ще на 90 днів — з 12 серпня до 9 листопада 2024 року. Це система швидкого доукомплектування Збройних Сил, що дозволяє збільшити кількість військових для ведення оборони країни.

Внесені Верховною Радою України зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", які набрали чинність від 18.05.2024 року зобов’язали усіх військовозобов’язаних носити із собою військово-обліковий документ та пред’явити його на вимогу для перевірки ТЦК, поліцейського, прикордонної служби. Норма стосується всіх військовозобов’язаних від 18 до 60 років.

Україна знаходиться в умовах російсько-української війни, тому питання призовного віку є доволі актуальним.

Призовний вік – це вік, з якого громадянин України повинен бути готовий виконувати військову службу в Збройних Силах України.

Згідно з чинним законодавством України, призовний вік для чоловіків становить від 18 років до 25 років. Це означає, що з цього віку громадяни України повинні взяти участь у призові та бути готовими виконувати військову службу. Законодавство чітко не регулює, де можна або не можна отримати повістку. Тому працівники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки можуть вручити її особисто в руки в будь-якому місці. Вручити повістку на виклик до ТЦК може й представник місцевого органу самоврядування, керівник підприємства чи організації, де працює чоловік призовного віку, або ж управителі багатоквартирних будинків.

Із початку жовтня повістки можуть отримувати чоловіки віком від 18 до 60 років, які відповідають вимогам за станом здоров'я та не мають інших підстав для відтермінування служби. Військове керівництво акцентує увагу на потребі в особах з бойовим досвідом та фахівцях різних спеціальностей.

Таким чином, ситуація навколо Сергія Положая — це не лише питання особистої відповідальності, але й відображення ширших проблем, які стоять перед суспільством під час війни. Служба в армії стала важливим аспектом для багатьох українців, і нехтування цими обов’язками може мати серйозні наслідки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
Високі оцінки користувачів за Корисність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...