
Небезпека на березі: на Дніпропетровщині попередили про невидимі міни

Дніпропетровщина стає все більш небезпечною. Ще одна цивільна людина ледь не загинула, натрапивши на вибуховий предмет.
Сьогодні вранці, 21 квітня, в Нікополі поблизу прибережної зони, жінка підірвалася на міні типу «пелюстка». Внаслідок вибуху вона зазнала серйозного поранення стопи. Постраждалу екстрено госпіталізували.
Це далеко не перший такий випадок. У міськраді Нікополя відреагували та попередили, що війська рф як вдень, так і вночі продовжують скидати за допомогою дронів вибухонебезпечні предмети.
"Після вибуху на землі уламки створюють зону ураження радіусом 5-10 метрів. На жаль, трапляються непоодинокі випадки важкого травмування внаслідок контактів з вибухонебезпечними предметами", - йдеться в повідомленні.
Чим небезпечна міна «Пелюстка» (ПФМ-1)
Це тип протипіхотної міни, який російські війська часто використовують проти мирного населення. Її особливість — малий розмір, форма, схожа на зелену або коричневу «пелюстку», і висока чутливість. Розкидати ці міни можуть дистанційно — за допомогою реактивних систем залпового вогню, авіації або артилерії. Вони часто розсіюються на великій території: у дворах, біля під’їздів, на узбіччях доріг, на берегах водоймищ, дитячих майданчиках, стежках та полях.
Через форму та забарвлення «Пелюстка» майже не помітна на землі. Потрапити на неї можна випадково — під час прогулянки, виїзду на велосипеді, обробки городів чи вигулу собаки. Навіть легкий дотик чи наступ ногою може призвести до важких травм — переважно втрати стопи або пальців.
Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів
У разі виявлення мін чи інших підозрілих предметів — не чіпайте їх! Відійдіть на безпечну відстань і одразу повідомте ДСНС або поліцію. При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил:
- будьте уважні та навчіть цьому дітей;
- повідомте про знахідку службу порятунку за номером телефону 101 чи 112 та поліцію за номером телефону 102;
- не розбирайте та не підіймайте знайдені підозрілі предмети;
- сповістіть оточуючих про небезпеку, нікого не допускати до цього місця, за можливі огородити та відмітити яскравими предметами для привернення уваги до небезпечного предмету.

"Виявлені вибухонебезпечні предмети знищуються підриванням на місці, або в спеціально відведених місцях піротехніками чи саперами", - зазначили в міськраді.