• Головна
  • Крижана пилюка чи атмосферні алмази: у Дніпрі заблищало повітря
11:00, 18 лютого

Крижана пилюка чи атмосферні алмази: у Дніпрі заблищало повітря

Крижана пилюка чи атмосферні алмази: у Дніпрі заблищало повітря

Сьогодні вранці у Дніпрі було зафіксовано 12°C морозу. Місто перетворилося на зимову казку, де біла паморозь огорнула дерева, а в повітрі на сонці блищали дрібні кристальні частинки.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

У Дніпропетровському регіональному центрі з гідрометеорології процес формування паморозі називають сублімацією, яка виникає при дуже низькій температурі повітря.

"Для її формування потрібне дуже холодне повітря насичене водяною парою, якраз таке, як в густих туманах, що створюють небезпеку, знижуючи видимість на дорогах. При цьому температура поверхонь має бути нижче точки замерзання. Водяна пара в повітрі не проходить стадію рідини, а відразу перетворюється на тверді частинки льоду, що візерунком покривають поверхні", - йдеться в пояснені.

Особливо красива паморозь таку погоду, як сьогодні - сонячну та безвітряну. Кристали покривають поверхню, нагадуючи мініатюрні витвори ювеліра, схожі на пір'я чи зірки. А здатність крижаних кристаликів відбивати сонячне світло, створює ефект блискучих діамантів. Саме тому вони такі яскраві на сонці.

Також блискучим може здаватися повітря. Якщо подивитися проти сонця, то можна подумати, що то йде сніг, але в тіні, в повітрі нічого не видно.

Взагалі таке явище може відбуватися через кілька факторів:

  • Кристали льоду в повітрі. При дуже низьких температурах у повітрі утворюються дрібні кристали льоду. Їх можна назвати атмосферні алмази, які відбивають сонячне світло і створюють ефект блиску.
  • Ефект гало. Якщо в повітрі є крижана пилюка, світло може заломлюватися й розсіюватися, створюючи світіння або веселкові ефекти
  • Пар над снігом. При дуже низьких температурах водяна пара з поверхні снігу може замерзати в повітрі, створюючи ефект мерехтіння.
  • Крижаний туман. Атмосферне явище, туман, що складається з дрібних кристалів льоду, зважених у повітрі, що виблискують у сонячних променях або у світлі місяця та ліхтарів. Спостерігається при температурі повітря нижче 10-15°С морозу.

Зараз це явище майже зникло. Воно красиво виглядає на світанку або заході сонця. Коли максимальний морозі в промені падають під невеликим кутом, підкреслюючи оптичні ефекти.

Як уберегтися під час такої погоди

Зазначимо, що казковий пейзаж це не просто про гарну картинку. Він є результатом сильного морозу, який може нашкодити здоров'ю.

Аби уберегтися, краще закрити обличчя шарфом і дихати через нього. Шарф, обгорнутий до очей, утримає тепло. На вдиху і видиху тепло проходитиме через шарф, зберігаючи ваші ніс та губи від охолодження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...