• Головна
  • Скасування шкільних медалей в Україні: що буде з відмінниками
14:00, Сьогодні

Скасування шкільних медалей в Україні: що буде з відмінниками

Скасування шкільних медалей в Україні: що буде з відмінниками

В українських школах більше не видаватимуть золоті та срібні медалі. Новим моральним стимулом для випускників буде запис «з відзнакою» у документах про освіту. Народні депутати вважають, що це є більш економно для бюджету країни.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на ОсвітуUA.

Документ Міністерства освіти і науки набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції України. Згідно зі змінами до деяких нормативно-правових актів, визнано, що втратив чинність наказ Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2015 року № 306.

Тому в Україні скасували нагородження випускників 11 класів золотими та срібними медалями за особливі досягнення в навчанні. Тепер для записів у документах замість формулювання «золота медаль» або «срібна медаль» будуть використовувати запис «з відзнакою».

Водночас запис «Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою» залишиться, як і на попередніх документах про освіту.

"Слова "свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти (для осіб, нагороджених золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні")" замінити словами "свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою", - йдеться в документі.

Чому скасували медалі

Дискусії про скасування шкільних медалей йшли кілька років. Депутатка Наталія Піпа від "Голосу" вважає, що відмова від них заощадить державі гроші.

За її даними, за п'ять останніх років було виготовлено більш ніж 66 тисяч медалей для школярів.

"За 2024 рік виготовили в два рази (!!!) більше ніж у 2020, хоча рівень знань і кількість учнів - зменшилась. Робимо висновок, що у кількість медалей не відображає якості освіти", - вважає депутатка.

Вона навела конкретні цифри, які підтверджують невиправдану сумарність медалей. Початково у бюджеті на 2025 рік був запит на майже 4,6 млн грн на золоті медалі. І більш ніж 1 млн гривень на срібні медалі. До того ж останні роки ці медалі не давали ніяких переваг при вступі до вишу.

Піпа також додала, що медалі є радянською спадщино, від якої треба збуватися.

"Ця застаріла практика медалей розповсюджена у пострадянському просторі, в тому числі рф. Нехай там і залишається!", - наголосила нардепка, додавши, що сама є золотою медалісткою і має диплом з відзнакою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...