
Райони та житлові масиви Дніпра. Корея
Практично у найпівденнішій точці нашого міста розташувався мікрорайон з цікавою назвою «Корея», що складається виключно з будинків приватного сектору. Примітно, що «Корея» - не офіційна назва, але вона вже давно узвичаїлася. На пострадянському просторі більше таких назв немає.
Існує кілька версій появи назви мікрорайону, одна з яких свідчить, що в період закладання його території тодішній Радянський Союз вибудовував відносини з Північною Кореєю, що лягло в суть назви; друга версія ґрунтується на тому, що найперша вулиця тоді ще селища мала назву Корейська; ще одна версія припускає, що таку своєрідну назву селище отримало через своє далеке в ті роки розташування в місті. Так чи інакше, але жодна назва істориками так і не підтверджена.

Географічно Корея розташована між житловими масивами «12 квартал» та «Тополя». З півдня до мікрорайону примикає завод «ДніпроПрес» та низка інших підприємств. Кордони Кореї в її західній частині проходять по вулиці Козака Мамая (колишня Юних Ленінців), а на північному сході мікрорайон оточений залізничною гілкою, що веде до тунелю, і станцією «Зустрічний», до якої спускаються чисельні стежки.
Основні вулиці мікрорайону Корея: Перемоги, Звенигородська, Монтажна, Машинобудівна, Уманська, Подільська, Чорноморська, Чаплина Балка (колишня Волгоградська), Олександри Риндовської, Сурська.
З місцевих визначних пам'яток можна відзначити три парки, два з яких знаходяться ближче до залізничної станції та мають обладнання для занять спортом. Третій парк більший і розташований ближче до покинутої залізничної колії, яка раніше служила маневровою гілкою від станції «Зустрічний» до території аеропорту. Інфраструктура селища складається з одного магазину «Кореяночка». Неподалік від нього розташовані розбиті будівлі магазинів, що давно не працюють, і самотня будівля колишнього так званого «молочного» магазину, як привид минулих років біля одного з парків. Жителі Кореї зазвичай відвідують магазини на 12-му кварталі. Ближче до проспекту Б.Хмельницького знаходиться 15 лікарня. Також на Кореї розташовані школи № 112 та № 119.
Мікрорайоном проходить автобусний маршрут 34, який їде до залізничного вокзалу. Однак, при цьому транспортна розв'язка навколо Кореї відмінна: звідси без пересадок можна дістатися не лише на вокзали, а й до центру, на ж/м Перемога, Лівобережний, у т.ч. до Придніпровська, а також до сусіднього Краснопілля та до передмість Дніпра; крім маршруток курсують трамваї 12 та 16, тролейбуси 8, 9 та 11. Зі станції «Зустрічний» можна доїхати дизельним поїздом до станції Лоцманська (колишній Південний вокзал) та до приміських селищ.
Відомих особистостей із Кореєю пов'язано небагато. Кажуть, в тодішньому селищі у період Радянського Союзу у свій час жив нинішній ректор Придніпровського інституту фізкультури В.Г.Савченко. У 70-х роках в селищі проживав Ярослав Євдокимов (виконавець хіта «Фантазер»), коли працював на шинному заводі. На Кореї жив легендарний кравець: вважалося, що пошити у нього костюм на весілля - до вдалого міцного шлюбу. Також на території селища жив шановний художник. Місцеві жителі пам'ятають розповіді про поважного діда Федора, а також легенди про радіоаматорів та мисливців. Здебільшого в селищі жили заводчани. Проте, зустрічалися археологи, архітектори, лікарі, банкіри та музиканти свого часу. З нинішніх публічних осіб на Кореї народився та виріс відомий лікар-науковець, міжнародний експерт у сфері охорони здоров'я Володимир Малецький.