«Басманний цирк»: у москві заочно кинули Бориса Філатова у колонію на дев'ять років
Басманний суд москви виніс черговий абсурдний вирок – заочно засудив мера Дніпра Бориса Філатова до дев’яти років колонії. Формальними причинами стали вигадані звинувачення у «фейках» про російську армію та «розпалюванні ненависті» до росіян.
Цей «вирок» є черговим прикладом спроб рф тиснути на українських політиків через судилища, які не мають жодної юридичної сили поза межами росії.
Що стало причиною абсурдного вироку
Російський суд обрав публікацію Бориса Філатова у Facebook та Telegram від 3 квітня 2022 року як привід для звинувачення. У дописі, написаному після звільнення Бучі, мер емоційно висловився щодо злочинів, які росіяни вчинили на Київщині.
«Бачу, як усіх нас поглинає ненависть після того, що нелюди творили на Київщині… Настав час холодної люті. Тепер у нас є повне моральне право спокійно і з абсолютно не затьмареним розумом вбивати цих нелюдів уже по всьому світу», – написав Філатов.
Цей пост став об’єктом атак російських z-блогерів, які масово скаржилися на нього та вимагали від російських судів «захисту національної гідності».
Фіктивні звинувачення та рішення «суду»
Суд інкримінував Філатову:
- «Розпалювання ненависті» (ч. 2 ст. 282 КК рф) – нібито через заклики до насильства;
- «Фейкові заяви» (ч. 2 ст. 207.3 КК рф) – за інформацію про злочини російської армії в Україні.
Окрім колонії, російські «служителі правосуддя» заборонили Філатову займатися адмініструванням соціальних мереж і сайтів на 4 роки.
Варто зазначити, що це рішення не має жодного впливу ні в Україні, ні у світі, адже воно прийняте у відсутності самого Філатова, який перебуває у міжнародному розшуку рф.
Контекст допису Філатова: злочини в Бучі
Слова, які російський суд використав як «доказ», з’явилися після шокуючих кадрів зі звільненої Бучі, де росіяни вбивали та катували мирних жителів. Тоді весь світ обговорював кадри з масовими похованнями, розстріляними цивільними на вулицях та іншими жахливими свідченнями російських звірств.
Реакція Філатова була зрозумілою: обурення на тлі військових злочинів росіян охопило не лише українців, але й громадськість усього світу. Однак для російської системи це стало приводом для фіктивного обвинувачення.
Реакція Філатова: «Це – гордість і визнання моїх заслуг перед Державою»
Борис Філатов не залишився осторонь чергового фарсу з боку російської системи правосуддя. У своїй публікації мер Дніпра відверто прокоментував вирок Басманного суду, назвавши його «визнанням заслуг перед Україною» та саркастично зауважив, що для нього це – гордість.
«Це відповідь усім покидькам, які періодично намагаються мене скомпрометувати, особливо з-за кордону. Це – гордість і визнання моєї праці для Держави», – зазначив Філатов.
Водночас політик поставив дивне риторичне запитання, коли російська система «засудить» тих, хто нищить місцеве самоврядування в Україні та сприяє колабораціонізму:
«Коли країна-терорист зверне свою увагу на всю наволоч, що збиткується та нищить в Україні місцеве самоврядування? Запитання, без сумніву, риторичне», – написав він.
При цьому, за словами мера, російські суди залишають поза увагою справжніх потенційних колаборантів.
Дивно таке чути, бо як можна чекати від росії, що вона зверне увагу на колаборантів. Виглядає утопічно і якось абсурдно. Всі ті, хто зсередини намагаються руйнувати Україну діють на руку окупантам. Філатов хоч і відчуває гордість за таке «визнання», але слід зауважити - це за його різкі промови, а не за дії.
Попри іронію у своїх словах, Філатов підкреслив серйозність ситуації. Він зазначив, що такі «вироки» російських судів є частиною системної роботи проти українських діячів.
«Можна довго сміятися над такими «вироками», але це дійсно не смішно. Політика і війна колись закінчаться, але мені вже ніколи не поїхати, наприклад, у Таїланд чи Єгипет», – додав він.
Попри всі обмеження та абсурдність ситуації, Філатов наголосив, що пишається, адже опинився в компанії справжніх героїв України:
«Я гордий, що тепер знаходжусь у компанії Василя Малюка, Кирила Буданова, наших військових та журналістів, а не «інвалідів» та «пенсіонерів», – підсумував він.
росія не вперше намагається використовувати судову систему для тиску на українських діячів. Подібні «вироки» вже отримували багато інших політиків і військових. Усі вони мають одну мету – дискредитувати Україну та виправдати власну агресію.
Це рішення, як і всі попередні, не визнається ні в Україні, ні в цивілізованому світі. Однак воно ще раз підкреслює – росія продовжує використовувати «суд» як інструмент пропаганди.