Чіткі терміни служби потрібні всім: у Дніпрі жінки та матері військових провели пікет
У Дніпрі відбувся пікет за встановлення чітких термінів служби для військових. Провели його в суботу, 7 грудня, на Європейській площі.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Учасники тримали в руках плакати з гаслами: "Визначені терміни служби - вмотивовані військові", "В якій конституції військові стали рабами?", "Сьогодні ти цивільний - а завтра - військовий" Чіткі терміни служби потрібні всім", "Не будь байдужий, ставай поруч. Захисти права героїв", "Вимагаємо негайного прийняття закону про чіткі терміни служби".
На заході були жінки та матері військових. Олена, мати військового прийшла з молодшим сином.
"Ми боремось за наших Героїв - вони нас захищають там, а ми - їх тут. Вони дуже вмотивовані, але виснажені фізично. Тому хочемо, щоб військові служили по черзі, а не одні й ті ж третій рік.
Мій син з перших днів на війні. Півтора роки його взагалі не відпускали до дому. Після цього кілька разів приїздив ненадовго", - розповіла жінка.
Ледве стримуючи сльози, в пікеті брала участь Наталія. На війні 5 грудня загинув її брат. Вона розповіла, що зараз воює її чоловік, вона надіється, що хоч з ним все буде добре.
"Чоловік пішов воювати 25 лютого 2022 року. Йому 47 років і він пішов добровольцем. Це людина боргу, він так вихований, що чоловік повинен захищати свою родину. В нього інших варіантів в програмі не закладено. Тому не було інших варіантів, окрім - піти воювати. Він навіть не радився зі мною, зідзвонився з друзями з АТО і поїхав захищати Україну.
Відтоді я його бачила всього п'ять разів, але намагаюся, якомога частіше підтримувати зв'язок по телефону та підтримувати його.
Дружини й матері - це найближчі для військових люди Вони розказують нам те, що вони більше не розкажуть нікому. Ми самі бачимо по стану здоров'я. Мій чоловік пішов воювати відносно здоровою людиною, тепер він отримав інвалідність, яку ніяк не може оформити", - розповіла вона.
Наталія пояснила, щоб аби у військових була змога хоча б приїздити на відновлення сил та здоров'я, президент має розглянути петицію 224136. І це важливо на державному рівні.
"Такі акції проходять не тільки у Дніпрі. Уже рік родичі військових збираються в кожному місті через кожних дві суботи.
Також ми збираємося на пікетах в Києві під Верховною радою, тому що від неї залежить те, чи приймуть закон про чіткі терміни служби, чи ні. Але вони обіцяють. Говорили, що включать ці норми в закон про мобілізацію, який прийняли, але не зробили цього. Тепер обіцяють, що буде окремий закон про демобілізацію", - зазначила Наталія.
Вона зауважила, що ні їхні пікети ходить мало людей, але не треба боятись, тому що вони офіційні. Проходять під контролем Поліції діалогу.
"Ми повідомляємо у міськраду про час та місце проведення пікету. Тобто це не суперечить законам України. І це наш єдиний спосіб достукатись до влади, щоб наші чоловіки могли приїздити до дому на відновлення сил та вирішення справ", - підсумувала жінка.
Дніпро виходить на наступний пікет у середу, 18 грудня. Збір учасників о 10:00 біля Дніпропетровської обласної державної адміністрації, на вході в сквер Героїв. Тако цього дня пройде масовий пікет в Києві, початок о 09:00 на вул. Грушевського, 10.