• Головна
  • Тарифи на газ, тепло, світло та воду у Дніпрі: які зараз та коли можуть зрости
11:00, Сьогодні

Тарифи на газ, тепло, світло та воду у Дніпрі: які зараз та коли можуть зрости

Тарифи на газ, тепло, світло та воду у Дніпрі: які зараз та коли можуть зрости

У Дніпрі триває опалювальний сезон і через це, уже в листопаді жителі почали отримувати більші "платіжки" за комунальні послуги. Проте подорожчання тарифів за послуги не буди принаймні до весни.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Як пообіцяв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, в Україні тарифи на газ, теплопостачання та електроенергію не будуть підвищуватися до кінця опалювального сезону. Таку заяву він заробив під час засідання Кабінету міністрів 3 грудня.

Тариф на тепло у Дніпрі

Для жителів, які не мають електроопалення, діє фіксована ціна на електроенергію – 4,32 грн/кВт∙год на весь обсяг споживання. Також залишається «нічний» тариф: при встановленому двозонному лічильнику електроенергія, спожита з 23:00 до 7:00, коштує вдвічі дешевше.

В компанії YASNO зазначили, що з приходом зими день став коротким, температура на вулиці знизилася. Традиційно в цей період у країні фіксується зростання споживання електроенергії. Тому треба бути економним. Переглянувши побутові звички, кожна родина може зробити свій внесок в стабільність енергосистеми, а також зменшити суму в платіжці.

Тарифи на тепло у Дніпрі

Представниця КП «Теплоенерго» Дар’я Богданюк в ефірі 11 каналу розповіла, що підприємство до кінця року не планує підвищувати чинний тариф на тепло.

«КП «Теплоенерго» сам тарифи не підвищує. В нас і так є великий борг дніпрян перед підприємством. Зараз в нас тариф 1741 грн 32 копійки за 1 Гкал. Це тариф для населення. Він зберігається протягом усього воєнного стану. Ми його не підіймали і не давали запит на те, щоб його підняли», – розповіла вона.

Також вона додала, що заборгованість населення за теплопостачання становить понад близько 1 млрд грн. Зазначивши, що заборгованість може вплинути на подальшу стабільну роботу системи теплопостачання.

Тариф на газ

Компанія “Нафтогаз” обслуговує більшість споживачів газу в Україні та зафіксувала тариф на газ для населення до 30 квітня 2025 року. Споживачі платять 7,96 гривні за кубометр газу за тарифом “Фіксований”. Ціни у інших постачальників варіюються від 7,70 до 9,90 гривень за кубометр.

Тарифи на воду у Дніпрі

Для населення діють чинні тарифи від 24 лютого 2022 року – 31,36 грн за 1 кубічний метр. Водночас у КП «Дніпроводоканал» закликали споживачів вчасно оплачувати послугу і не накопичувати боргів, через які можуть відключити послугу.

Водночас під час вчорашнього засідання, Шмигаль серед стійниких тарифів на газ, теплопостачання та електроенергію, не перечислив воду. А в кінці листопада у Дніпроводоканалі заявили про побоювання, що доведеться підіймати тарифи. Але скоріш за все, вони як і інші - залишаться без змін.

Деякі тарифи можуть зрости вдвічі

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук розповів, що протягом наступного року тарифи на водопостачання в Україні можуть різко зрости. Це стосується й інших послуг.

"Поки НКРЕКП не розглядає плани щодо підвищення тарифів на світло. Є імовірність менше 50%, що вартість електропостачання зросте. Але все залежить від того, яка буде політична та економічна ситуація в Україні.

Зокрема, на тарифоутворення в Україні впливають переговори з МВФ щодо надання нашій державі фінансування. Фонд фактично ставить умови, щоб в нашій країні постачальники, у тому числі електроенергії, несли менше затрат, було менше дотацій та зменшувалися витрати на субсидіювання", - розповів він.

Експерт зазначив, що є рішення уряду про те, що лише через шість місяців після завершення оголошення воєнного стану можуть піднімати тарифи на водопостачання та тепло. Тому питання зростання тарифів на водопостачання впирається у політичне рішення. Якщо воєнний стан не продовжать, то наприкінці літа-на початку осені комунальні організації матимуть право підвищувати тарифи.

За його словами, найвища вартість світла може бути на рівні до 5 грн. Середня вартість холодного водопостачання та опалення в Україні зросте у два рази. Вартість газу в Україні може дійти до вартості приблизно 10 тисяч гривень.

"По суті, у підвищенні цін на газ немає потреби, оскільки завдяки видобутку газу, тим платежам, які отримує "Нафтогаз", ренти, усі його потреби закриваються", - підсупував Корольчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...