• Головна
  • Міф чи реальність: інженер із Дніпра про ядерну бомбу для України
18:15, 14 листопада

Міф чи реальність: інженер із Дніпра про ядерну бомбу для України

Міф чи реальність: інженер із Дніпра про ядерну бомбу для України

Після появи сенсаційної публікації британського The Times, яка заявила, що Україна може створити ядерну бомбу для стримування Росії, в українському суспільстві виникли бурхливі обговорення. У статті зазначалося, що Україна нібито може виготовити атомну зброю за кілька місяців, якщо США припинять надавати підтримку. Інформатор звернувся до колишнього інженера оборонного заводу «Південмаш» у Дніпрі, письменника Яна Валетова, аби з'ясувати, наскільки реальні такі заяви, передає редакція сайту 056.

Валетов, коментуючи цю ситуацію, відзначив, що подібні заголовки у західних медіа – не більше ніж вигадки. За його словами, Україні не вистачає основних матеріалів і технологій для створення справжньої ядерної зброї. «У нас немає збройового плутонію необхідної концентрації. Для виробництва збройового плутонію потрібні спеціальні реактори та центрифуги для збагачення радіоактивних матеріалів, яких Україна не має», – пояснює інженер.

Експерт також іронізував щодо свого фаху, вказуючи, що хоча він не фізик-ядерник, знає, що для створення ядерної зброї потрібно мати точну концентрацію Урану-238, без чого все закінчиться на рівні «брудної бомби». Це значить, що реальний ядерний вибух – недосяжний, навіть якщо припустити, що певні експерименти будуть проводитись.

Міністерство закордонних справ України також офіційно спростувало чутки про можливе виготовлення Україною атомної бомби. Речник МЗС Георгій Тихий нагадав, що Україна віддана Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та активно співпрацює з МАГАТЕ. «Ми не маємо, не розробляємо і не збираємось створювати ядерну зброю», – запевнив Тихий.

Президент Володимир Зеленський під час виступу у Брюсселі нещодавно заявив, що Україна, яка відмовилася від ядерного статусу, зараз може вибирати між поверненням ядерної зброї чи приєднанням до НАТО. Проте ця заява більше політична, ніж практична, вважають експерти.

Тож, чи має Україна реальну можливість створити ядерну зброю? Як зазначив Ян Валетов, для цього потрібні ресурси та технології, яких наразі немає, а публікація The Times більше схожа на сенсаційний фейк, ніж на реалістичний сценарій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#военное положение #Днепр #Украина #056 #СТОИМ #Остановим Оккупантов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...