• Головна
  • Гуглити небезпечно: запити, що роблять вас мішенню
11:30, 14 листопада

Гуглити небезпечно: запити, що роблять вас мішенню

Гуглити небезпечно: запити, що роблять вас мішенню

Шукати деякі фрази в Google може бути вкрай небезпечно. Випадковий запит ризикує обернутися втратою ваших особистих даних. Хакери дедалі частіше використовують певні слова та популярні теми для того, щоб заманити користувачів на фейкові сайти, які маскуються під звичайні відповіді пошукової системи. Як зазначає британське видання Daily Star, будь-яка помилка в запитах, наприклад, «номер служби підтримки клієнтів» чи «доступний кредит», може привести на підставні портали, де зловмисники можуть заволодіти особистою інформацією, передає редакція сайту 056. 

Нещодавній приклад з Австралії підтверджує: за запитом «чи легальні бенгальські коти в Австралії» деякі користувачі потрапляли на шахрайські сайти, заражені шкідливим ПЗ. Ця техніка відома як SEO-отруєння, і полягає у створенні сторінок, що займають високі позиції у пошуковій видачі. Потрапивши на них, користувачі несвідомо передають хакерам доступ до своїх облікових записів, зокрема фінансових.

Фахівці також застерігають від кліків на рекламні оголошення в пошуковиках, адже злочинці активно скуповують рекламу за ключовими запитами. Пошук роботи, прокат товарів, пропозиції новин та навіть медичні препарати, як-от «купити віагру онлайн», – усі ці теми можуть бути замаскованими пастками. Техпідтримка, кредитні послуги, пропозиції «швидкого заробітку» – усе це потенційні ризики. Як радить Бен Ван Пелт, засновник TorGuard, слід уникати подібних запитів, адже ці теми часто стають приманкою для недосвідчених користувачів.

Серед інших небезпечних запитів кіберексперти виділяють фрази на кшталт «дистанційна бесіда», «безоплатні звіти», «гугл автентифікатор» і навіть теми психологічної підтримки. Радник з кібербезпеки Джейк Мур радить ретельно перевіряти, чи сайт офіційний, і не вводити свої дані на незнайомих порталах. Ще одна рекомендація – не завантажувати файли з сумнівних сайтів: завантаження може не лише пошкодити систему, але й дати доступ до ваших приватних даних.

Таким чином, небезпечний контент у пошуку, завуальований під поширені теми, може обернутися значними втратами для користувачів. Кожен із нас може потрапити в пастку хакерів, тож варто бути обережними та критично ставитися до джерел інформації в Інтернеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...