Як правильно робити обробку саду в осінній період від шкідників та хвороб
Поговоримо про осінню обробку саду. Окрім збирання врожаю та пересаджування рослин, підготування ґрунту до весняного сезону, потрібно провести обробку саду на зимовий період.
Як правильно робити обробку саду в осінній період від шкідників та хвороб
До кінця сезону готується не тільки дерево, а й шкідники, які шукають відповідні для зимівлі місця. Такими місцями можуть бути купки з органікою, гілки дерев та ґрунт під кроною. Спори грибів також перезимовують на корі. Вони непомітно розлітаються по садку протягом всього сезону та завдають великої шкоди деревам і майбутньому врожаю в наступному сезоні.
Перезимовуючі спори та шкідники починають пробудження раніше за дерева, і швидко розносяться по саду, завдаючи ураження ніжним брунькам.
Правила осінньої обробки садка
Основні правила обробки дерев:
- Суворо дотримуйтесь дозувань препаратів, оскільки перевищена концентрація може бути небезпечною для рослин, а недостатня — неефективною проти хвороб та шкідників.
- Обов'язково використовуйте засоби індивідуального захисту: рукавички та захисну маску.
- бробляйте не тільки крону, але й скелетні гілки, стовбур і пагони, а також ґрунт навколо дерева по діаметру крони.
- Перед обприскуванням очистіть пристовбурну зону від органічного сміття — опалого листя та бур'янів, оскільки там можуть зимувати шкідники та хвороби.
- Очистіть дерево від лишайників, скориставшись шпателем або ножем.
- Кору можна зачистити металевою щіткою.
- Особливу увагу зверніть на дупла, тріщини та рани.
- Струсіть з дерева залишки засохлих плодів і листя, оскільки вони стануть носіями хвороб навесні.
Термін для проведення осінньої обробки саду
Обирайте безвітряну, суху погоду для обробки. День має бути ясним або трохи похмурим, але головне, щоб не було дощу хоча б добу після обробки. Препарати ефективні лише при плюсовій температурі, тому під час заморозків або перед ними обробка буде марною. Оптимальний термін — жовтень, в залежності від погоди.
Осіння обробка стовбура дерев від хвороб
Осіння обробка дерев включає обприскування саду, обробку ґрунту навколо дерев і побілку кори.
Після зачистки кори від лишайників та моху на стовбур та скелетні гілки краще нанести побілку. Найбільш ефективними вважаються акрилова або водоемульсійна фарба. Також можна використовувати склади з вапна, такі як "Зайці Стоп", "Білосніжка", "Мічурінка", що містять фунгіцидні добавки для захисту від хвороб.
Глиняно-вапняна побілка не тільки захищає від грибкових інфекцій, але й не подобається зайцям та садовим мишам. Товстий шар побілки додатково захистить дерево від морозу і допоможе уникнути перегрівання кори навесні. Дерева можна обробити фунгіцидами:
- Ридоміл Голд;
- Фундазол;
- Хорус;
- Максим;
- Скор;
- Топаз.
Осіння обробка саду проти шкідників
Основними заходами проти шкідників є перекопка пристовбурної ділянки після першого морозу, що допоможе знищити шкідників, які зимують у верхньому шарі ґрунту. Шкідників, що зимують на корі дерев, обробляють інсектицидними препаратами:
- Актара;
- Препарат 30Д;
- Препарат 30В;
- Енжіо.
Ці засоби ефективні на всіх стадіях розвитку шкідників — від яйця до дорослої особини.
Препарати для осінньої обробки можна замовити в інтернет-магазині pomidorka.com.ua. Серед традиційних препаратів для обробки саду є такі засоби проти хвороб та шкідників:
- Бордоська суміш — містить мідь, яка згубна для шкідників та хвороб. Її використовують за відсутності листя, оскільки на зелених листках можуть з'являтися опіки.
- Залізний купорос — містить залізо та ефективно бореться з усіма хворобами саду. Його можна поєднувати з інсектицидами.
- Сечовина (карбамід) — є не тільки підживленням, але й засобом захисту від грибкових хвороб. Вона також згубна для яєць та лялечок шкідників. Однак використання має бути обережним, щоб не спровокувати вегетацію перед зимовим спокоєм.
Перед обробкою саду важливо чітко дотримуватися дозувань і не проводити обробку занадто рано.