• Головна
  • 17 років тому: трагедія на Мандриківській у Дніпрі
13:55, 13 жовтня

17 років тому: трагедія на Мандриківській у Дніпрі

17 років тому: трагедія на Мандриківській у Дніпрі

Сьогодні, 13 жовтня, минає 17 років з дня страшного вибуху газу у багатоповерховому будинку на вулиці Мандриківській, 127 у Дніпрі, де загинули 23 людини, серед яких було 7 дітей. Цей день став чорною сторінкою в історії міста, і традиційно його вшановують пам'яттю жертв трагедії.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Цьогоріч рідні загиблих, мешканці колишнього будинку, рятувальники, представники влади та духовенства зібралися біля меморіального знаку на подвір’ї храму на честь ікони Божої Матері "У скорботах і печалях втіха", що був зведений на місці аварії. У пам’ять про загиблих поклали квіти, віддаючи шану тим, чиї життя обірвалися внаслідок недбальства газових служб.

Трагедія стала наслідком витоку газу, що стався 13 жовтня 2007 року. У той день мешканці багатоповерхівки почули жахливий вибух, який зруйнував третій під’їзд та перекриття будинку, а також понівечив 40 квартир. Унаслідок вибуху загинули 23 людини, наймолодшій жертві було всього 6 років. Понад 400 дніпрян визнали потерпілими. Невтішні спогади про цю трагедію залишилися в серцях тих, хто втратив близьких.

Згадуючи події 2007 року, важливо відзначити, що ще за кілька місяців до трагедії мешканці будинку скаржилися на запах газу. Однак, на їхні звернення газові служби не відреагували вчасно, що зрештою призвело до катастрофи. Причиною вибуху стало несправне газове обладнання, яке давно вичерпало свій термін експлуатації — ще в 1985 році. Це стало відображенням загальної недбалості відповідних служб, які мали б забезпечити безпеку громадян.

Після трагедії розпочалися слідчі дії, і проти посадовців ВАТ "Дніпрогаз" було відкрито кримінальну справу за статтею "Порушення правил безпеки, що призвело до загибелі людей". На лаву підсудних потрапили чотири представники компанії, серед яких генеральний директор, його перший заступник, головний інженер та майстер виробничо-експлуатаційної служби. Згодом справу проти ексгендиректора Ігоря Іванкова виділили в окреме провадження, а троє його колег отримали терміни ув'язнення від 3 до 4 років. Однак у квітні 2018 року справа проти Іванкова була закрита через закінчення строків давності.

У 2020 році під час чергової річниці трагедії заступник міського голови Костянтин Цепенніков зазначив: "Біль від утрати близьких не зникає з часом, лише трохи вщухає. Ми не повинні забувати причини та наслідки цього жахливого вибуху. Ця трагедія назавжди залишиться в нашій пам’яті." І справді, пам'ять про загиблих та постраждалих в цій трагедії залишається актуальною і нагадує про необхідність посилення контролю за безпекою газового обладнання та обслуговування житлових будинків.

Кожного року мешканці Дніпра збираються, щоб вшанувати пам'ять загиблих, і сьогодні, 13 жовтня, знову поклали квіти до меморіалу, відзначаючи 17-ту річницю трагедії на Мандриківській. Це не лише данина пам'яті жертвам, а й нагадування про важливість безпеки та обережності в повсякденному житті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...