• Головна
  • Відключення до 18 годин: як підготуватись до складної зими у Дніпрі
13:30, 12 жовтня 2024 р.

Відключення до 18 годин: як підготуватись до складної зими у Дніпрі

Відключення до 18 годин: як підготуватись до складної зими у Дніпрі

Україну чекає найважча зима з початку війни, і експерти прогнозують серйозні відключення електроенергії. Після масованих атак на енергетичну інфраструктуру країна втратила понад 9 ГВт генеруючих потужностей. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, майбутній опалювальний сезон стане найбільшим викликом для енергетичної стійкості України, передає редакція сайту 056.

Внаслідок руйнувань ТЕС, ТЕЦ та маневрової генерації українці вже стикаються зі стабілізаційними відключеннями електроенергії. У літні місяці через аномальну спеку відключення тривали до восьми годин на добу, а взимку 2024/2025 ситуація може погіршитися. Експерти прогнозують, що при морозах до -10°C українці можуть залишатися без світла до 12 годин на добу, а в разі сильніших морозів — до 18 годин.

Станом на 12 жовтня в енергосистемі значного дефіциту немає, але з приходом холодної погоди ситуація може погіршитися. Експерти вважають, що опалювальний сезон буде супроводжуватися тривалими відключеннями — по 3-4 черги вимкнень одночасно (8+ годин на добу).

Як почали готуватися до зимового періоду у Дніпрі 

У магазинах Дніпра наразі дефіциту генераторів немає, а ціни на них зазвичай стартують від 8 тисяч гривень. Власники магазинів зазначають, що існують різні типи джерел автономної електроенергії, серед яких:

  • Генератори відкритого та закритого типу. Інверторні генератори підходять для чутливої техніки, наприклад, газових котлів.
  • Портативні зарядні станції. Хоча ціни на них зазвичай перевищують ціни на генератори, вони є більш екологічним та безпечним варіантом для мешканців квартир. 

Однак варто зазначити, що портативна станція, зазвичай, коштує дорожче, ніж генератор, але має свої переваги у використанні. Генератор можна купити дешевше, але в перспективі портативні станції можуть виявитися вигіднішими завдяки простоті використання.

Фахівці також зазначають, що тарифи на електроенергію підвищувати не планують до травня 2025 року, що може бути втішною новиною для українців.

Як підготуватись до зими та заощадити електроенергію?

Міністерство енергетики радить українцям вже зараз почати готуватися до складного періоду. Ось кілька простих рекомендацій:

  • Відмовтеся від бойлера, якщо є гаряча вода. Це значно скоротить споживання електроенергії.
  • Мінімізуйте використання обігрівачів. Електричні радіатори та "тепла підлога" — одні з головних причин високих рахунків.
  • Використовуйте газову плиту. Якщо є газ — краще готувати на ньому.
  • Обирайте техніку класу А+++. Це допоможе суттєво зменшити споживання електроенергії.
  • Замість ламп розжарювання встановіть LED-лампи. Це зменшить енергоспоживання та тривалість роботи.
  • Вимикайте зарядні пристрої з розеток. Навіть у "сплячому режимі" вони споживають енергію.
  • Перейдіть на двотарифний облік електроенергії. Нічне споживання обійдеться дешевше.

Підготовка до зими вже сьогодні — це запорука комфорту та безпеки у найскладніші часи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...