Збирав на городі врожай, а знайшов артефакти: у Дніпрі чоловік викопав стародавні іграшки-свищики
У Дніпрі чоловік порався на городі і знайшов на городі багато фрагментів подібних керамічних виробів. Вони вціліли з першої половини ХХ століття.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Facebook-сторінку “Історія Старожитньої Кам’янки”.
Очевидно, на цьому місці хтось вдома організував виробництво керамічних іграшок. Вони у формі пташок та рибок.
Історичну знахідку виявили на вул. Самійла Величка Нижньодніпровського району. Цікаве свідчення народних промислів на території нашого міста. Тому чоловік передав їх краєзнавцям.
Українська іграшка, як і саме життя нашої нації, сягає глибокої давнини. Численністю та розмаїттям втілених образів в української народній іграшці виділяються фігурки тварин. Вони легко вміщаються у дитячих долонях. Глиняні фігурки тварин мають профільні зображення, які краще виявляють загальний обрис та дозволяють передати характерний рух тварин. Фігурка пташки переважно має обтічну лаконічну форму, яка передає порожнистий яйцеподібний тулуб, завершений з одного боку голівкою, з іншого – хвостом-свищиком. Свищики були улюбленими іграшками дітей, більшість їх мають найпростішу архаїчну форму.
В колекції Дніпропетровського історичного музею є зразки керамічних іграшок-свистунців опішнянського виробництва ХІХ – початку ХХ століття і сучасних майстрів-керамістів (пташки, фігурки людей, свинки, вівці).