• Головна
  • Масштабна пожежа у Чорнобильській зоні триває п’ятий день: чи є загроза для Дніпра та області
12:30, 7 вересня 2024 р.

Масштабна пожежа у Чорнобильській зоні триває п’ятий день: чи є загроза для Дніпра та області

Масштабна пожежа у Чорнобильській зоні триває п’ятий день: чи є загроза для Дніпра та області

Ліквідація пожежі у Чорнобильській зоні триває вже п’ятий день. В Мережі повідомляють про нове загоряння на заході Зони відчуження недалеко від Народичів та Овруча. Також волонтери повідомляють, що пожежа перейшла кордон зони.

Редакція сайту 056 розкаже чи є загроза для інших регіонів.

Нове джерело пожежі добре видно на "Карті пожеж та напрямку вітру в Україні онлайн", яка всіяна десятками червоних цяток. 

У ДСНС Київської області повідомляють, що ліквідація пожежі на відкритій місцевості у Зоні відчуження триває.

"Один осередок пожежі вже ліквідовано, але виник новий. Вже ліквідовано загоряння на площі 421 га. Площа нового осередку пожежі достатньо велика. На місці працюють рятувальники. В гасінні вогню залучено понад 200 одиниць особового складу. Пожежа за межі зони не вийшла", - повідомили в ДСНС Київської області.

Новий осередок великий і його наразі ліквідовують на заході Зони відчуження, впритул до кордону з Житомирською областю

Там додають, що новий осередок великий і його наразі ліквідовують на заході Зони відчуження, впритул до кордону з Житомирською областю.

У ДСНС Київської області зауважують, що проводиться постійне обстеження території фахівцями радіаційно-хімічного захисту — радіаційний фон у нормі.

Чи є загроза для Києва

Еколог Олександр Соколенко каже, що наслідки пожежі ми в Києві навряд чи відчуємо.

"Чорнобильська зона горить не вперше. Коли там стаються займання, то зазвичай фіксуються локальні підвищення рівнів радіонуклідів у повітрі саме на територіях, наближених до епіцентру пожежі. Серйозної загрози для таких великих населених пунктів, як Київ чи Житомир, це не становить. Це не ті рівні радіаційного забруднення, які б могли бути загрозливим. До того ж ці підвищення радіонуклідів локальні, на території, де практично немає людей. До речі, дим від цієї пожежі може швидше піти на білорусь, ніж на Київ", – розповідає ТСН.ua еколог Олександр Соколенко.

Еколог нагадує, що більша частина зони відчуження – це територія Чорнобильського біосферного заповідника, одного з найбільших у Європі природо-охоронних об’єктів. Більша частина заповідника – це ліси та природні території з водоймами і заплавними луками навколо них. А загоряння у зоні відчуження могло статися від будь-чого, адже погодні умови цьому сприяють.

"На жаль, все це може дуже швидко горіти, особливо зараз, коли ми переживаємо аномальну посуху в Київській області. Фактично до півтора місяця не було опадів, які могли б достатньо зволожувати лісову підстилку. Тому рівень надзвичайної пожежної небезпеки триває доволі довго і буде тривати й надалі, адже найближчими днями, за прогнозами синоптиків, опадів не передбачається", – розповідає Олександр Соколенко.

Фахівець попереджає, що за такої погоди потрібно бути максимально обережними з відкритим вогнем, а також враховувати ворожі "Шахеди" та ракети, уламки від яких можуть спричинити загоряння сухої трави чи лісу.Чому не вдасться швидко загасити вогонь

Еколог додає, що від учорашнього вечора і сьогодні вдень на півдні України сформувався циклон, який рухається на південний захід від Одеси в напрямку Молдови.

"Саме через циклон у Київській області та в Києві посилився вітер, і ми його добре відчуваємо. Тому пожежу в Чорнобильській зоні буде складно загасити. Є ризик її посилення і поширення з урахуванням фактору посилення вітру. Тому ситуація, найімовірніше, лише погіршуватиметься – за такої погоди приборкати таку пожежу буде дуже важко", – зазначає Олександр Соколенко.

Чи варто боятися поширення радіонуклідів

Еколог стверджує, що якихось серйозних ризиків для здоров’я від поширення радіонуклідів унаслідок пожежі він не вбачає.

"Тому не варто панікувати – виїжджати з міста чи скуповувати ліки. За час, який сплив від дня Чорнобильської катастрофи, найнебезпечніші сполуки, які там були, вже давно розпалися. А ті, які там досі є, вони небезпечні хіба що для людей, які перебувають в епіцентрі пожежі", – підсумовує Олександр Соколенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...