• Головна
  • Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят
Новини компаній
11:00, 3 вересня

Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят

Новини компаній
Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-1

У прифронтовому Дніпрі часто лунає тривога. Учитися в умовах регулярних обстрілів непросто, а якщо в школі чи садочку немає укриття, заняття в очному форматі взагалі неможливі.

У міськраді Дніпра стверджують, що на сьогодні в місті 80 дитячих садків уже мають облаштовані укриття, ще 20 — у стані підготовки. Навчання в них проходить за змішаним режимом.

У дитсадка Навчально-виховного комплексу № 99 у Дніпрі позаду — два роки без дошкільнят у його стінах. Малеча займалася з вихователями онлайн. Заняття, вікторини, конкурси та свята — усе в дистанційному режимі. Адже стан укриттів не дозволяв повернутися в офлайн: тут було погане освітлення та вентиляція, жодного санвузла, на стінах — пліснява.

Навесні 2024 року нарешті відремонтували одне з укриттів. Облаштували аварійний вихід, замінили двері, вирівняли підлогу, потинькували та пофарбували стіни. Замінили електрику та вентиляцію, встановили освітлення, пожежну сигналізацію та систему оповіщення про повітряну тривогу. Й, звісно, провели інтернет.

Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-2
Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-3

Підвальне приміщення площею 300 квадратних метрів розраховане на 150 дошкільнят та вихователів. Облаштували його завдяки METRO Україна у співпраці з Фондом Східна Європа у межах соціальної програми «Безпечна школа». Меблі, ігри, навчальні матеріали придбали коштом місцевого бюджету. І тепер дитячий садок готовий до навчання в очному режимі.

Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-4

Нині в укритті світло та просторо. На стінах — яскраві малюнки тварин, дерево з птахами та ноти. А замість плісняви під стелею червоніє калина й розпустилися бутони квітів. «Прикрашали стіни вихователі закладу, — розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Надія Іщенко. — Кожен малюнок обирали так, щоб дітям було психологічно комфортно. А ще — щоб часом їх відволікти та підняти настрій».

Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-5

Укриття розділене на окремі секції. Є простір, де діти можуть займатися музикою: повправлятися з барабаном, маракасами або ксилофоном. Для дуже активних є куточок з лабіринтом, сухим басейном, боулінгом, дерев’яним спортивним комплексом з гіркою. Подбали й про ментальне здоров’я малечі: облаштували «пункт» психологічного розвантаження, де з дітьми працюють фахівці. І, звісно, осередок техніки безпеки з усім необхідним інвентарем та аптечкою.

Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-6

В укритті можна малювати, читати, складати пазли, будувати з конструкторів ціле місто з безліччю споруд, гратися машинками, м’якими іграшками. Словом, кожен знайде собі заняття до душі.

«Нам вдалося подбати не лише про те, щоб дітям було комфортно. Насамперед ми думали про їхню психологічну безпеку. Щоб час перечікування тривоги минав без стресу. Щоб спуск у підвальне приміщення не лякав, а був своєрідною розвагою чи навіть пригодою», — каже Володимир Гончаров, директор навчально-виховного комплексу.

Деякі батьки вже встигли побувати в оновленому укритті та оцінити його. «Можу сказати, що я спокійна за безпеку своєї дитини в дитячому садочку. Адже все зроблено якісно й з турботою про малечу. Й не можу не зауважити оформлення: воно точно сподобається моїй доньці», — ділиться враженнями від побаченого Алла, мама 5-річної Софії.

Повернення до дитсадка: як укриття в Дніпрі перетворили на сучасний безпечний простір для дошкільнят , фото-7

Поліні 4,5 року, вона ходитиме до середньої групи дитсадка. Разом з татом вона побувала в оновленому укритті й не змогла стримати емоцій: «Вау, тут такі тварини на стінах! А які іграшки! Це все дуже цікаво, вже кортить погратися тут з друзями».

За словами директора, у різні роки дитсадок відвідувало і 140, і 150 дітей. На навчальний рік 2024-2025 до закладу записали вже 118 нових вихованців. Їхня кількість ще може зрости, не відкидають вихователі.

Нині вони завершують підбирати ігри, руханки, складати теми для розмов з дітьми в укритті. Готують зразки малюнків, аплікацій, шукають книжки. А ще планують розважати малечу за допомогою лялькового та тіньового театрів. Усе задля того, щоб зняти напруження, заспокоїти та провести час з користю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...