Масштабне поширення сажі та забруднене повітря: наслідки пожеж у Дніпрі та області
Протягом 30 серпня всі рятувальні підрозділи Дніпропетровщини були залучені до ліквідації пожеж у природних екосистемах. Адже сильний вітер заважав ліквідувати загоряння та швидко поширив їх на більші території. Особливо здійнялось загоряння в Олександрівці.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області та трекер Аccuweather.
Загалом здійснено 145 виїздів, з них 131 – на гасіння сухої трави, 1 пожежа у лісовому масиві та 13 – на ліквідацію загорань сміття. Нищівний вогонь перетворив на згарище 175 гектар природних екосистем. Це рекорд, адже протягом 29 серпня загальна площа знищених вогнем екосистем склала понад 121 гектар.
Велика пожежа вчора сталася в Олександрівці. Пил та сажа досягли житломасивів Лівобережних, Ломівського, проспекту Слобожанського. Також через займання погіршилась якість повітря, вона не стабілізувалася і досі.
Наземний озон має рівень 57 та може негативно впливати на існуючі захворювання дихальних шляхів, а також призвести до подразнення горла, головних болів і болю в грудях. Дрібнодисперсні речовини – це частинки забруднювачів діаметром менше 2,5 мікрометрів, які можуть потрапляти в легені та кров, що призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Найбільш серйозні наслідки стосуються легень і серця. Дія може спричинити кашель або утруднене дихання, загострену астму та розвиток хронічних респіраторних захворювань.
"Повітря має високий рівень забруднення і є небезпечним для чутливих людей. Скоротіть час, проведений просто неба, якщо відчуваєте такі симптоми, як утруднене дихання або подразнення горла", - йдеться на порталі Аccuweather.
Пожежна небезпека триває. Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології оголошено попередження про метеорологічні явища: 31 серпня на території Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека
"Зважаючи на те, що на території Дніпропетровської області зберігається високий рівень пожежної небезпеки, вогнеборці закликають людей не провокувати пожежі в екосистемах!
Пам’ятайте, що навіть невелике загоряння може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів", - звернулись в ДСНС.