Перехоплення ракет та створення легіону: Україна з Польщею підписали угоду про гарантії безпеки
Україна і Польща підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки. Підписання відбулося у Варшаві. В ній йдеться про перехоплення рекет, створення нового легіону та про інші важливі домовленості.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Офіс президента України.
Зі сторони України угоду підписав президент Володимир Зеленський, а зі сторони Польщі - премʼєр-міністр Дональд Туск. Під час зустрічі Польща пообіцяла передати Україні свої літаки МіГ-29, якщо союзники нададуть полякам літаки в заміну.
"Ми не можемо сьогодні передати МіГи, тому що вони виконують функцію захисту неба НАТО, але якщо їх можна буде якось замінити, я вмовлю наших партнерів зробити це. Україна перебуває у гіршому становищі, ніж Польща, але ми наступні. Ми заявляємо, що можемо зробити", – сказав Туск.Угода вперше з-поміж уже підписаних документів передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
Вперше буде створено "Український легіон", який буде готувати особовий склад Сил безпеки і оборони України на території Польщі. До нього зможуть приєднатися громадяни України, які тимчасово перебувають у Польщі та інших країнах.
Угода також містить блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема, розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного оборонного виробництва.
Польща також розширить свою допомогу Україні, використовуючи логістичний центр POLLOGHUB та співпрацюючи з ЛитПолУкрбригом для підтримки українських Збройних сил.
Крім того, угода спрямована на поглиблення співпраці у невійськовій сфері, включаючи розвідку, кібербезпеку, морську та інформаційну безпеку, а також захист критичної інфраструктури. Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення й відбудови, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.
Сфери політичної співпраці між Україною та Польщею охоплюють питання євроінтеграції, втілення Української формули миру, санкційну політику, відшкодування збитків, завданих Україні, та притягнення агресора до відповідальності. Польща чітко підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО.