Новини компаній
16:06, 29 квітня 2024 р.

Лазерна імплантація зубів

Новини компаній

За останні 50 років стоматологічні клініки пропонували десятки варіантів методик відновлення зубів та самого способу інтеграції в кістку майбутньої основи — штучного кореня нового зуба. Зараз, один з методів, який на слуху — це так звана «лазерна імплантація». У цій статті лікар імплантолог Максим Макаренко розповість про суть процедури, її переваги та недоліки, а також пояснить деякі рекламні міфи, що оточують цей метод.

Лазерна імплантація зубів , фото-1

Що мається на увазі під фразою «лазерна імплантація»? 

Головною особливістю методу є те, що замість класичного скальпеля у руках стоматолога-хірурга буде лазер. Його промінь розрізає м’які тканини ротової порожнини, ясна та дозволяє добратися до кістки, куди буде встановлюватися імплант зуба.

Тобто принципова відмінність «лазерної імплантації» від класичної — це тільки те, чим розрізають ясна. Все інше іде за стандартним протоколом дентальної імплантації.

Підготовка імплантації

Стоматолог-хірург проводить детальне обстеження та планування встановлення імпланту. Це включає рентгенівське обстеження (КТ) для визначення оптимального місця та положення імпланта. Під час діагностики лікар оцінює товщину, ширину кістки, кут нахилу, стан коренів сусідніх зубів, виключає наявність запальних процесів. Після обстеження лікар призначає дату проведення операції з імплантації.

Встановлення імпланту

Після знеболення стоматолог готує ложе для імпланту. Лазер використовується для точного розрізання м’яких тканин навколо місця проведення імплантації. Далі — встановлюється відповідний імплант який слугуватиме «корінням» для майбутнього протезування (наприклад, зубної коронки) на ньому.

Приживлення імпланту та протезування

Після інтеграції кістки навколо імпланту на нього кріпиться ортопедична конструкція, наприклад, зубна коронка, яка відтворює коронкову частину природного зуба. Процес інтеграції конструкції імпланта з кісткою не залежить від способу розсічення ясен (лазером чи скальпелем). На регенерацію впливає вік пацієнта, наявність супутніх хвороб, дотримання рекомендації хірурга в період реабілітації.

Плюси та мінуси лазерної імплантації 

Вигоди використання лазера під час імплантації включають:

  • Мінімізація кровотечі — лазер одночасно запаює пошкоджені капіляри, що призводить до майже повної відсутності кровотечі після процедури.
  • Висока естетичність — лазер дозволяє точно підготувати ясна для встановлення імпланту, особливо важливо для передніх зубів та нижньої щелепи.
  • Бактерицидний ефект — лазерний промінь допомагає у мінімізації ризику запальних процесів після операції.
  • Психологічний комфорт — усвідомлення пацієнтом факту використання лазера може додати впевненості та сприяти позитивному настрою під час процедури. Багатьох пацієнтів навіть із знеболенням лякає сам вигляд скальпеля.

Але є і ложка дьогтю.

Мінусами методу імплантації з застосування лазера є:

  • Суттєво вища вартість обладнання, що необхідне для проведення імплантації. Лазерне обладнання є дорожчим у порівнянні з традиційними методами. Різниця у вартості лазерної установки й звичайного скальпеля колосальна. Ясна річ, додаткове фінансове навантаження лягає на пацієнта.
  • Спеціалізована підготовка. Лікарі повинні пройти спеціальне навчання для використання лазерної терапії, що може вплинути на доступність процедури.
  • Неприємний запах. Наприклад, запах горілих біологічних тканин, який може бути неприємним для деяких пацієнтів.

Рекламні міфи імплантації та реальність

Рекламні слогани обіцяють, що під час лазерної імплантації пацієнт практично нічого не відчуватиме, а сама процедура пройде в рази швидше. Чи це дійсно так? Одразу скажу — ні.

Міф: "Лазерна імплантація не потребує анестезії."

Реальність: Хоча використання лазера може дещо зменшити біль під час процедури, анестезія все ще потрібна для забезпечення комфорту пацієнта.

Міф: "Лазерна імплантація має 100% успішність."

Реальність: Успішність процедури залежить від багатьох факторів, включаючи стан кістки, якість імпланту, навички хірурга та підготовку пацієнта. При дотриманні правил асептики, усіх рекомендацій лікаря під час реабілітації процент успішного приживання імпланту становить 98-95%. І цей показник більше залежить від віку пацієнта, стану його здоров’я, від вправності хірурга, ніж від способу, як саме розрізали ясна.

Міф: "Лазерна імплантація є найкращим вибором для всіх пацієнтів."

Реальність: Кожен клінічний випадок є унікальним, і вибір методу лікування повинен базуватися на індивідуальних потребах пацієнта виходячи з клінічної картини тощо.

Міф: “Після лазерної імплантації можна швидше переходити до протезування.”

Реальність: Навантаження у вигляді протезу чи коронки дають тільки після закінчення інтеграції конструкції імпланта у кістку. Цей процес займає 3-6 місяців. Якщо раніше поставити коронку, то імплант може стати рухливим, може пошкодити ложе у кістці, завдавати дискомфорт пацієнту або взагалі випасти. На сам час інтеграції імпланта із кістковою тканиною використання лазера ніяк не впливає.

Висновки 

Лазерна імплантація зубів відрізняється від класичного методу імплантації тільки інструментом розрізу тканин, а саме, лазер проти скальпеля. Прийняття рішення про вибір та проведення процедури імплантації зуба має базуватися на медичних показах та клінічній доцільності, а не на привабливих рекламних заголовках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...