• Головна
  • Переваги коліматорних прицілів
Новини компаній
10:00, 29 лютого 2024 р.

Переваги коліматорних прицілів

Новини компаній
Переваги коліматорних прицілів, фото-1

Оптимізувати стрільбу на коротких і довгих дистанціях та розширити функціонал вогнепальної зброї дозволяє коліматорний приціл. Цей різновид обладнання активно використовують військові та мисливці, адже коліматор спрощує прицілювання та підвищує шанси на точне влучання.

Як працює коліматорний приціл?

В основу роботи цього приладу покладений принцип колімації. Пучки світла трансформуються у тонкі паралельні потоки, що проєктуються у нескінченність. На відміну від стандартних механічних прицілів, у яких треба звести цілик та мушку перед прицілюванням, К. генерують готову марку, яку треба лише навести на мішень. Промені від об’єкта та прицільної точки коліматора поєднуються, тому виникає ефект супроводу цілі. Це значно пришвидшує та спрощує стрільбу.

У сучасних коліматорах за генерацію прицільної марки відповідає діодний лазер, що проєктує потік на напівпрозоре дзеркало всередині приладу. Оскільки прицільний промінь не виходить за межі лінз, його бачить тільки стрілок – жива мішень не помітить мерехтіння. Саме тому лазерний приціл поступається коліматору в ефективності влучання.

За особливостями конструкції коліматорні приціли діляться на закриті та відкриті. Перший тип вирізняється підвищеним захистом від зовнішніх факторів. Закриті прибори не бояться поганих погодних умов, потрапляння вологи та забруднень. Утім, такі моделі обходяться дорожче. Відкриті моделі гірше захищені від умов довкілля, однак демонструють високу ергономічність. Це найлегший різновид коліматорів, які встановлюються навіть на пістолети. До того ж приціли з відкритою лінзою мають ширший кут огляду.

Переваги коліматора

Завдяки оптимальній та нескладній конструкції коліматорним прицілам характерна широка сумісність. Їх можна встановлювати на вогнепальну зброю різних типів: гладкоствольні рушниці, АК, нарізну зброю, карабіни тощо. Також К. відмінно поєднуються з приборами нічного бачення, збільшувачами та іншим додатковим обладнанням.

Коліматор по праву вважається одним із найергономічніших прицілів. Дивитися в лінзу цього приладу можна, не примружуючи одне око. Цей фактор створює додатковий комфорт для стрілка, а також розширює його кут огляду. У прицілах відкритого типу користувач бачить лише навколишній простір та прицільну точку, тому може активно аналізувати місцевість.

Серед переваг коліматорного прицілу:

  • ефективний для близького бою;
  • швидке прицілювання;
  • високі шанси влучання у рухому ціль;
  • легкість та компактність;
  • широка сумісність з різними типами зброї та додаткового обладнання;
  • можливість бінокулярного бачення;
  • широкий кут огляду;
  • великий вибір на ринку.

Сучасні моделі коліматорних прицілів мають чимало додаткових функцій. Серед них: автоматичне регулювання підсвічування, пам’ять останнього режиму, перемикання між прицільними сітками, лазерний цілевказівник тощо. Функція автовідключення дозволяє продовжувати час автономної роботи прибору, а газове наповнення запобігає утворенню конденсату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...