• Головна
  • Закон про демобілізацію строковиків підписано: що відомо про цей вид служби в Україні
17:30, 26 лютого 2024 р.

Закон про демобілізацію строковиків підписано: що відомо про цей вид служби в Україні

Закон про демобілізацію строковиків підписано: що відомо про цей вид служби в Україні

Сьогодні, 26 лютого Зеленський підписав підтриманий ВР закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на офіційний веб-портал парламенту України.

Строкова військова служба — вид військової служби, яку проходять з метою здобуття військово-облікової спеціальності. Військовослужбовці строкової служби проходять військову службу у пунктах постійної дислокації військових частин. Їх основним завданням є набуття практичних навичок та умінь для збройного захисту України. В Україні є велика кількість строковиків, дехто почав проходити службу до повном

Після того, як в Україні оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію, призови на строкову службу не проводили, але на службі весь цей час залишалися строковики, призвані до воєнного стану.

Терміни строкової служби в Україні - від 12 до 18 місяців, останній призов проводили в жовтні 2021 року. Відомо, що з початком великої війни деякі українські строковики потрапили в полон.

Загалом законодавство не дозволяє залучати строковиків до бойових дій - більшість з них служила в тилу. Проте були випадки, коли вони добровільно йшли на фронт чи опинялись там подібним чином.

Новий закон передбачає, що військових, які відслужили строки строкової військової служби, звільнять в запас. Для цього потрібен буде окремий указ президента.

Вони отримають відстрочку на 12 місяців від мобілізації. Тобто перший рік після демобілізації цих чоловіків не зможуть мобілізувати.

"Нарешті президент зможе строковиків звільнити. Незрозуміло, навіщо тягли з цим чутливим питанням більше року", - відреагувала депутат з опозиційної партії "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

Спочатку, за її словами, в законопроєкті президента не було нічого про відстрочку для строковиків, "тобто їх могли відразу після звільнення мобілізувати", пізніше від комітету національної безпеки та оборони була пропозиція про 6 місяців відстрочки, але зрештою депутати схвалили ідею опозиціонерів про 12 місяців.

Зазначимо, що строковики, в яких закінчився термін служби, але які й далі хочуть служити, можуть укласти контракт. Вік строкової служби в Україні складає 18-27 років. У такому віці чоловіків не можна мобілізувати до війська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...