Способи дезінфекції води в басейні
Сьогодні басейни набули всесвітньої популярності та повсюдного поширення. Але якщо зі зростанням популярності та доступності різних конструкцій басейнів гостро постають питання водоочищення, тут допоможуть коагулянти, та дезінфекції води в басейні. Можна з великим ступенем впевненості стверджувати, що якісне хлорування позбавить власників багатьох проблем. І не важливо, який у вас басейн, його регулярна дезінфекція та фільтрація води в ньому є запорукою безпечного купання.
Як здійснити дезінфекцію води в басейні
Існує 4-ри способи дезінфекції:
- з використанням стабілізованого хлору;
- з використанням хлору без стабілізатора.
- з використанням активного кисню
- використовуючи обладнання озонування
Найпопулярнішими і найзручнішими у використанні засобами є гранульований і таблетований хлор. Ці продукти виділяють ціанову кислоту і є стабілізованими. Таблетки і гранулят з хлором стійкі до впливу сонячного ультрафіолету і теплої води, що дуже позитивно відрізняє його від нестабілізованого хлору, який розщеплюється від променів сонця і втрачає свої дезінфікуючі властивості.
Для розв'язання цієї проблеми необхідно паралельно з нестабілізованим хлором застосовувати додавання у воду стабілізатора, залежно від погодних умов і якості самої води.
Що краще: стабілізований чи нестабілізований хлор?
Щоб зрозуміти, яку ж саме хімію для басейну (наприклад, хлор у гранулах або нестабілізований хлор) вам необхідно придбати, потрібно згадати про місцезнаходження вашого резервуара.
Якщо басейн розташований безпосередньо під сонцем і відкритий пляжний сезон, регулярна стабілізація буде вкрай необхідна. Якщо ж ваша водойма розташована в закритому приміщенні, можна пробувати нестабілізований хлор із застосуванням додаткового стабілізатора.
Ефективність очищення води у вашому басейні за допомогою хлору в гранулах для басейну багато в чому залежатиме від складу води. Наприклад, підвищення у воді концентрації іонів водню призведе до зниження ефективності очищення і частішого застосування очищувача. А це, своєю чергою, вплине на комфортність купання і запах води.
Вибираємо. Повільнорозчинний або швидкорозчинний хлор
Для тих, хто обирає між швидкорозчинним або повільнорозчинним хлором, варто зазначити, що якісного очищення потребують обидва різновиди. Різниця полягає лише в тому, що першому притаманне нанесення повального удару (шокове хлорування) по джерелах забруднення, а для другого характерне підтримання чистоти протягом певного часу (хлор у гранулах для басейну). Зазвичай обидва види хлору додають щотижня, проте у відкритому басейні це залежатиме від частоти користування та погодних умов.
Як усунути різкий запах і неприємні симптоми після використання хлорвмісних засобів.
Головний секрет свіжої та чистої води в басейні, який не викликає алергічних реакцій і подразнення очей - це стабільна наявність у воді вільного хлору. Не вступивши в реакцію з жодним елементом, він здатний прийняти на себе удар бактерій, що з'явилися.
Водночас хлор, що вже вступив у реакцію, накопичившись у великій кількості, здатний спровокувати печіння в очах, подразнення і неприємний запах. За подібної ситуації у воді вашого басейну знадобиться частково або повністю злити її та замінити свіжою.