Хотілося б довше: скільки зберігається імунітет при різних штамах коронавірусу
Нещодавно група вчених з’ясувала, скільки часу працює природний імунітет при різних штамах коронавірусу. Для цього було проаналізовано дані з 65 досліджень у 19 країнах.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на The Lancet.
Аналізи охоплювали дослідження за період з початку пандемії до вересня 2022 року та розглядали в основному штами альфа-, бета-, дельта- та омікрон BA.1.
Вчені порівнювали ризик зараження COVID-19 серед людей, які були інфіковані раніше, та тих, хто не хворів. При цьому з вибірки були виключені особи, які пройшли вакцинацію.
З'ясувалося, що попереднє зараження добре захищає від повторного зараження альфа-, бета- та дельта-варіантами, а ось з омікроном BA.1 дещо складніше.
Протягом 40 тижнів захист від повторного зараження для штамів, що з'явилися до омікрону, склав 78,6%, тоді як при омікроні він був значно нижчим — лише 36,1%. Але захист від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби протягом тих же 40 тижнів склав 88% незалежно від штаму.
Результати не говорять про те, що після закінчення 40 тижнів імунітет різко падає — просто медики не мають можливості відстежити подальшу долю пацієнта.
Що особливо цікаво в цьому дослідженні, так це те, що його результати підтвердили, що захист від тяжкого перебігу захворювання після природного зараження був порівнянний із захистом, який отримується від двох доз вакцини, при всіх варіантах інфекції.