• Головна
  • Амністія найманців ПВК «Вагнер»: про що це свідчить і які наслідки
17:30, 10 січня 2023 р.

Амністія найманців ПВК «Вагнер»: про що це свідчить і які наслідки

Амністія найманців ПВК «Вагнер»: про що це свідчить і які наслідки

Амністія злочинців «Вагнера» – особиста ініціатива пригожина та чергове свідчення деградації російської державності.  

Про біографії «вагнерівців» та наслідки амністії розповіли у Центрі протидії дезінформації при РНБО України, передає редакція. 

У новорічну ніч є.пригожин зустрівся з колишніми в’язнями, які «відпрацювали» свій піврічний контракт із ПВК «Вагнер», та повідомив їм про скасування всіх судимостей. Пригожин назвав роботу колишніх ув’язнених у лавах ПВК «Вагнер» «покликанням», де «вони роблять улюблену справу», і підсумував, що «якщо завтра тут війни не буде, їм треба їхати до Африки і там відстоювати РОСІЙСЬКІ інтереси».

З самого початку російського вторгнення в Україну «група Вагнера» стала для путіна найважливішим інструментом у його агресії проти України. Адже застосування неофіційних військових підрозділів у якості «гарматного м’яса» дозволяло кремлю знижувати рівень втрат у своїх офіційних збройних силах. Так звана приватна військова компанія Вагнера є найбільш показовим прикладом застосування росією таких збройних формувань.

Довгий час керівництво рф та особисто путін публічно заперечували наявність військових підрозділів рф на території інших держав. Сьогодні «Вагнер» взагалі діє без будь-якого правового підґрунтя, такої компанії офіційно немає в реєстрі юридичних осіб ні в рф, ні в будь-якій іншій країні. Попри незаконність утворення, ПВК «Вагнер» донедавна була однією з найефективніших силових структур кремля за кордоном, про яку регулярно згадували західні журналісти, але замовчувала російська влада. «Вагнерівці» залучались спецслужбами рф до бойових дій у Сирії, Лівії, Судані, ЦАР, Мадагаскарі. В інформаційному просторі її діяльність маскувалася за «легендами прикриття»: «військові у відпустці», «заблукали», «добровольці» тощо. Насправді ж це позаштатний військовий підрозділ головного управління Генерального штабу ЗС росії, який цілковито перебуває під контролем російського вищого військово-політичного керівництва.

По-друге, «вагнерівці» виявилися вправними військовими, в той час, як боєздатність російської армії в Україні виявилася низькою. За оцінками представника Ради національної безпеки США Джона Кірбі, наприкінці грудня угруповання «Вагнера» в Україні налічувало до 50 тис. осіб, 40 тис. з них складалися з ув’язнених, з яких близько 900 вже загинули. Ув’язнені, які опинилися в першій групі амністованих, були завербовані пригожиним в першій половині літа, у колоніях Ленінградської та Новгородської областей. «ПВК Вагнера» – російський проект, який бере участь у наземних операціях у Сирії, Африці та у війні проти України. Бійців компанії звинувачують у вчиненні численних воєнних злочинів, зокрема у позасудових стратах у Сирії, Африці та у війні проти України.

Про «улюблену справу», якою займалися кримінальні «музиканти» в Україні, яскраво говорять їхні біографії. Серед завербованих в колоніях ув’язнених переважно були засуджені за різні злочини: вбивства, грабежі, утворення бандитських формувань.

Дмитро Карягін 2014 року був засуджений до 14,5 років колонії суворого режиму у Казані за вбивство своєї бабусі-ветерана. 

Дмитро Каравайчик засуджений 2019 року на 17 років за створення злочинного угруповання з виробництва та збуту наркотиків.

Олександр Суєтов 2020 року отримав 10 років колонії за організацію злочинного угруповання, яке грабувало ювелірні магазини в Санкт-Петербурзі.

Серед інших бійців «Вагнера» – Данило Савельєв (двічі судимий за розбій), Деніс Кінєв (злодій зі стажем, засуджений за розбій та вбивство), Анатолій Сальмін (також сидів за крадіжки, викрадення та вбивство), Олександр Нікітін (злодій, на рахунку якого щонайменше десять злочинів), Віктор Варнаков (двічі засуджений за шахрайство до 13 років колонії). 

Поки незрозуміло, на яких підставах відбувається звільнення цих злочинців, акти помилування президента рф наразі не опубліковані. Тобто фактично амністія злочинців «Вагнера» – це особиста ініціатива пригожина та чергове свідчення деградації російської державності, де замість правових механізмів у країні дедалі частіше використовують «понятійні». Проте фіаско найманців ПВК «Вагнер» біля Бахмута на Донеччині лише посилить розкол в російській «еліті» та активізує боротьбу за владу в кремлі між групами впливу шойгу та пригожина.

Хоча пригожин закликав амністованих «не ступати на криву доріжку», тільки наївний пересічний росіянин може сподіватися, що ці «браві» хлопці на «гражданке» не повернуться до своїх «темних справ». Адже економічна ситуація в росії та масове безробіття не дають жодних шансів такому «контингенту» влаштуватися в мирному житті. До того ж цей контингент отримав в Україні «бойовий досвід» тортур над мирним населенням, мародерства та застосування зброї, яку вони обов’язково привезуть додому. Єдине, на що можуть сподіватися росіяни, що амністовані злочинці повернуться до ПВК, де загинуть на українській землі. За даними журналістів, всі помилувані підписали нові контракти з ПВК і мають повернутися до України через 45 днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...