Довкілля України під час війни: рятувальники виявили понад 129 тисяч снарядів, а екологи - нові стихійні сміттєзвалища
Війна принесла нові виклики для українського довкілля. За три місяці війни в Україні знайшли та знешкодили понад 129 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі майже 2 тисячі авіаційних бомб.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий, передає редакція.
Він зазначає, що вибухівка від росіян не лише вбиває все живе, але й забруднює ґрунти та підземні води. В місцях потрапляння російських ракет екологи виявляють сліди нафтопродуктів та важкі метали.
“Також вибухи знищують органічні сполуки, які роблять землі родючими. Але це - не єдина наша проблема. Через те, що зараз вся увага прикута до наслідків війни, любителі влаштовувати стихійні звалища, крадії дерев та браконьєри почуваються безкарними”, - пише Костянтин Яловий.
Ось лише кілька знахідок екоінспекторів за останні тижні:
Звалище на 5 гектарів - біля Берегово на Закарпатті. Шкода навколишньому середовищу - на 399 мільйонів гривень.
На Тернопільщині невідомі вирізали 80 дерев дуба червоного. Сума шкоди, заподіяної природі - понад 700 тисяч гривень.
В дачних масивах неподалік від Сум виявили 5 стихійних сміттєзвалищ. Їх загальна площа складає 351 м2.
На Черкащині за один рейд вилучили 32 браконьєрські сітки загальною довжиною 2,1 км. Всю рибу, що у них потрапила, випустили. А сітки віддадуть волонтерам - для створення маскування нашим бійцям.
Яловий зазначає, що зараз відповідальність за такі дії - здебільшого, на самих людях. На жаль, не всі з них розуміють, що викидання сміття у лісі - це забруднення води, яку вони питимуть зі свого колодязю.
“Війна навчила нас берегти те, що ми маємо - тут і зараз. І природа - це те, що ми маємо цінувати, так само, як і нашу країну. Не через страх бути оштрафованим, а з розумінням, що від чистоти довкілля залежить якість нашого життя”, - пише Костянтин Яловий.
Програми реабілітації природного середовища, які працюватимуть після перемоги, мають врахувати не лише боротьбу з наслідками бойових дій, але й нарешті вирішити питання з внутрішніми порушеннями проти природи.
“Створення якісної системи сортування, вивезення та переробки сміття, ревіталізація водойм, захист лісів, екологічні виробництва мають стати новою нормою для нашої держави. Скоро Україна стане іншою. І важливо, щоб вона мала не лише потужну економіку та промисловість, але й здорове довкілля”, - підсумував Костянтин Яловий.