Як українські аграрії в умовах війни фінансують армію країни-агресора
Прийшла весна та настала пора весняної посівної – українські агровиробники стали до роботи. І майже кожен з них Вам скаже «а як же без добрив? В мене без них буде маленький врожай».
А що ж сьогодні відбувається на вітчизняному ринку добрив? По-перше, певна кількість українських заводів стоїть «законсервовані», або перебувають у зоні активних бойових дій (Сєвєродонецький азот, Сумихімпром). По-друге, значна кількість імпортних добрив йшла до України з Білорусі (на сьогодні об’єми імпорту з цієї країни суттєво скорочуються).
При цьому серед значної кількості іноземних гравців на українському ринку добрив хочемо виділити одного – грузинський «Руставі Азот». Виробник світового рівня, продукція сертифікована за багатьма стандартами, та безліч інших переваг при виборі його продукції. Однак, для нашої країни не все так «гарно» виглядає, як може здаватися.
А ось чому…
З 2017 року основним (та чи не єдиним) акціонером «Руставі Азот» стає російська фінансова компанія «АФК «Система» – «Один из крупнейших частных инвесторов в экономику России с уникальным портфелем активов в разных секторах» (з офіційного сайту).
Давайте подивимось що ж це за «портфель активов в разных секторах».
Так, портфель великий у «АФК «Система» і досить різноманітний, однак нашу увагу привертає актив оборонно-промислового комплексу росії – «Група Кронштадт» (розробка та виготовлення безпілотних літальних апаратів, картографічних і навігаційних рішень, тренажерів для морської, авіаційної та іншої техніки, корабельного бортового обладнання та іншої продукції військового призначення).
І що ж виходить? Купуючи добрива для нашої української землі у грузинського виробника, вітчизняні аграрії не усвідомлюючи наслідків фінансують армію країни, яка прийшла на нашу землю з мечем?