В більшості технологічних циклів стиснене повітря використовується так само часто, як і електроенергія. Повітря, що використовується компресором, завжди містить велику кількість вологи. У процесі стиснення повітряної суміші відбувається концентрація водяних парів, що призводить до її конденсації в трубах пневмомережі.

 Надлишок вологи в трубах, в пароподібному та рідкому агрегатному стані, може призвести до серйозних проблем, аж до зупинки виробництва. До найбільш вірогідних наслідків наявності вологи в пневмомережі можна віднести: промерзання відкритих ділянок повітропроводів, корозію повітряних магістралей, поломку пневмоінструменту, вентилів та іншої запірної арматури тощо.

 Для видалення парів води, застосовується компресор повітряний - спеціальний пристрій, який ще називають осушувач стисненого повітря. Ці апарати ефективно видаляють водяну пару з повітря запобігаючи потраплянню вологи в різні тех. процеси. Принцип дії осушувача залежить від його типу.

На сьогоднішній день сучасна промисловість пропонує кілька типів таких апаратів. Принцип дії фреонових пристроїв полягає у штучній конденсації вологи з повітряної суміші за допомогою її охолодження. Фреоновий або як їх ще називають, рефрижераторний осушувач стисненого повітря для компресора можна використовувати в тому випадку, якщо пневмомережа знаходиться в межах опалювального приміщення.

Десикантні пристрої з холодним відновленням властивостей наповнювача. Стиснене повітря від компресора надходить у ємність з наповнювачем, в якості якого найчастіше використовується силікагель або будь-який інший адсорбент, що затримує пари вологи. Холодна регенерація є не що інше, як просушування адсорбенту, для відновлення його адсорбуючих якостей. Відновлення десикантів проводиться частиною сухого повітря. До недоліків адсорбційних осушувачів повітря після компресора можна віднести значні втрати стисненого повітря при відновленні адсорбційних властивостей десикантів. Такі пристрої, найчастіше комплектуються фільтруючими елементами, які затримують тверді частинки до 0,01 мкм. і деяку частину конденсату. Він виводиться з пристрою за допомогою поплавкового конденсатовідвідника. Інша волога затримується адсорбентом.

Адсорбційні, з гарячою регенерацією. За принципом своєї роботи, осушувачі з гарячої регенерації адсорбенту нічим не відрізняються від пристроїв, описаних вище. Головні відмінності не в способі видалення вологи з повітря, а в способі відновлення властивостей адсорбенту.