Щоб розвинути трудові знання і навички працівників компаній, як правило, проводяться бізнес-тренінги. На сьогоднішній день саме цю форму навчання найчастіше використовують у всьому світі. Тренінг завжди є активною формою навчання, яке безпосередньо спрямоване на те, щоб отримати практичний досвід. Завдяки цьому за короткий час можна добитися значних успіхів.
Побувавши на бізнес-тренінгу, співробітник фірми може навчитися техніці ефективних переговорів з клієнтами, формування згуртованої команди, вироблення власного стилю в роботі своєї спеціальності. Також такі тренінги допомагають у навчанні грамотного розпорядження своїми робочими ресурсами. Дана послуга надається на привабливих умов для клієнтів, які характеризуються професійним навчанням і невисокою вартістю за це навчання. Існує кілька видів бізнес-тренінгів. Однією з найпоширеніших видів таких тренінгів вважається формування певних бізнес-навичок.
Тематика подібних бізнес-тренінгів може бути присвячена здійсненню ефективних продажів, кваліфікованому проведенню переговорів, проведенню презентацій, процесу управління фінансовими коштами на підприємстві.
Бізнес-тренінг дає кожному співробітнику можливість отримати навички, які необхідні для того щоб успішно вести свій бізнес. Тренінг дає стимул для досягнення нових цілей, які раніше були недоступні для вас. Побувавши на такому занятті, колектив заряджається енергією, яка допомагає їм вирішувати багато завдань в робочій діяльності. Всі ці можливості дають бізнес-тренінги, які успішно проводяться в багатьох країнах світу і з кожним днем стають все популярніше.
Інтерактивні методи навчання дітей і дорослих, і тренінги в їх числі, зайняли гідне місце серед різних методів роботи, які застосовуються як в освіті, так і в бізнесі. Однак незважаючи на широке поширення тренінгів (їх в наші дні не проводить хіба що лінивий), в даний час існує тенденція деякого зниження якості роботи тренера. Це може бути обумовлено як нинішньою доступністю отримання сертифіката, який дає право на проведення тренінгів, так і недостатньо серйозним ставленням окремих наших колег-психологів до концептуалізації цього виду діяльності.
На жаль, досить часто проведення тренінгів зводиться до виконання ряду вправ на задану тему, їх обговорення, іноді — до формування окремих навичок в учасників. І далеко не завжди тренер приділяє належну увагу створенню теоретичної бази. А між тим «концептуальна спроможність» — обов'язкова складова тренінгу.