Для зручного користування дверима люди намагаються шукати різноманітні способи їх хоч якось автоматизувати. Особливо це актуально там, де люди міняються постійно. Тут мова йде про різноманітні магазини, аптеки, контори. І причина тому – факт того, що люди часто двері за собою не зачиняють. Це актуально більше взимку та влітку, коли в приміщенні створюється певний мікроклімат. Тому люди шукають певні способи автоматизувати процес.
Раніше для цього використовувалися класичні пружини, котрі працюють на розтягування. Тобто, двері відчиняються, пружина розтягується, в металі утворюється сила пружності, і під її дією двері повертаються назад, у вихідне положення. Але є одна проблема: при закриванні полотно може сильно розігнатися, і тоді воно може сильно вдарити по нерухомій частині рами. А це може погано вплинути на подальші експлуатаційні можливості фурнітури.
Проблему цю вирішує доводчик на двері. Це також елемент автоматизації, але найчастіше без жодної електроніки (хоча є й розумні дотягувачі). Головною його особливістю є можливість не дати двері розігнатися при зачиненні. Вона плавно притискається до нерухомої частини. Завдяки цьому і мікроклімат зберігається, і термін служби продовжується.
Двері, на яких дотягувачі – не рідкість
По суті, вони використовуються всюди. Тобто, на багатьох дверях:
- На вхідних. Це стандартне явище. Саме в таких випадках покупці орієнтуються на високу прохідність людей. Тут ще є один момент: доводчики діляться на класи. Від кожного з них залежить те, з якою силою двері повертатимуться назад. Якщо вони надто легкі, а дотягувач має велику силу, то фурнітура ударить по рамі. Якщо ситуація повністю зворотня, то двері зачинятимуться повільно. Тому треба уважно підбирати такі механізми, в залежності від маси дверей. Не треба забувати про інерцію.
- На міжкімнатних. Інколи трапляється так, що в одній з кімнат потрібно створити якийсь особливий мікроклімат. А двері все одно колись хтось забуде зачинити. Це людський фактор, і без нього – нікуди. Тому найкраще – це встановити доводчик.
- На маятникових. Це двері, котрі можуть відчинятися як в один, так і в інший бік. Люди зазвичай їх штовхають та не притримують. А це ризиковано для того, хто йде позаду – полотно може сильно вдарити. Тому дотягувач – це правильне рішення в даному випадку.
Ще доводчики можна побачити на розсувних та скляних дверях. Обидва типи надто чутливі до ударів. Тому краще не ризикувати їхньою цілісністю.
Фактори, на які треба звертати увагу при купівлі дотягувача
До них належать наступні:
- Виробник. Зазвичай даний фактор каже про якість деталі.
- Інколи подібний механізм можна встановити вручну, іноді – за допомогою майстра.
- Додаткові функції. Вони можуть бути та не бути. Якщо вони є – це підвищує комфорт із експлуатації механізму.
- Дизайн. Найкраще – коли доводчик добре вписується в навколишнє оформлення.
Також варто добре знати параметри своїх дверей: масу, лінійні розміри тощо. Це дозволить підібрати механізм, котрий найкраще виконуватиме поставлені задачі.