На дорогах багато автомобілів. Хтось із водіїв відчуває себе невпевнено та керує обережно. Хтось має великий досвід та почувається на дорозі комфортно завжди. Але ніхто не знає, як далі повернеться життя. Помилки роблять навіть досвідчені водії. А через це трапляються ДТП. І, буває, винуватцями становляться люди з досвідом. 

Раніше проблема компенсацій стояла дуже серйозно. Наразі вона теж є дуже важливою, але, якщо раніше виплати розтягувалися на довгі роки, то сьогодні вже проблему з цим вирішили. Для цього на законодавчому рівні ввели обов’язковий поліс ОСЦПВ. Розшифровується так: обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. Серед простого люду даний поліс називають автоцивілкою. 

Деякі важливі моменти про ОСЦПВ

Мало хто приділяє особливу увагу даному виду страховки. Усі водії знають, що він є обов’язковим, і все. Але вони багато про що забувають при цьому: 

  • Мета подібного полісу – компенсувати всім потерпілим у ДТП відповідні витрати, в якому винуватий власник даної страховки. 
  • Сам винуватець не отримає від автоцивілки нічого. Йому компенсації взагалі не буде. Це варто теж враховувати і прикидати вартість ремонту власного авто з витратами своїх коштів, а не тих, що належать страховій компанії. 
  •  Автоцивілку треба мати з собою завжди. Краще – як електронний, так і паперовий варіант. Ситуації бувають різні: у когось телефон може сісти, десь покриття інтернету погане. Тому краще не ризикувати. Бо якщо трапиться ДТП, або просто поліція зупинить водія на дорозі та попросить пред’явити страховку, і водій цього зробити не зможе, то наслідки будуть відповідні. Як мінімум – штраф. 
  • Важливо добре підбирати компанію-страховика. Бо інакше є ризик, що доведеться багато платити власних коштів у якості компенсації. 
  • Не завжди ОСЦПВ може покрити повністю витрати. У кожного полісу є своя максимальна сума. Не треба про це забувати. Через це не завжди можна покладатися тільки на автоцивілку. 
  • Якщо людина хоче додаткового захисту в даному плані, то можна до подібного полісу ще додати страхування ДЦВ. Розшифровується як додаткова цивільна відповідальність. Цей поліс не є обов’язковим, але з ним шансів покрити виплати набагато більше. 

ОСЦПВ відшкодовує збитки майну та здоров’ю третіх осіб. Мінімальний строк дії договору – 15 діб. Максимальний – 1 рік. Коли угода підходить до кінця, вона обов’язково продовжуватиметься. 

Фактори, котрі впливають на вартість полісу обов’язкового страхування

ОСЦПВ оформлюється на кожний транспортний засіб, котрий використовує для руху дороги загального користування. Кожний поліс має свою вартість. І важливо її одразу розрахувати. А на її розмір впливають наступні фактори: 

  • Термін дії угоди. Це стандартно. Тут – чим довше, тим дорожче. Але довготривалий договір буде зручнішим. 
  • Місце реєстрації транспортного засобу. Чим населений пункт менше – тим нижчі ризики потрапити в ДТП. Тому й вартість полісу буде нижча. 
  • Транспортний засіб. На автобуси, вантажівки та спецтехніку страховка буде вартувати вище, бо й відповідальність більша у водія тоді. 

Обирати страховку треба обережно, щоб потім не було жодних проблем.