Достатньо пройтися поміж полицями будь-якого супермаркету, щоб натрапити на гучні заяви на етикетках. Від «на рослинній основі» до «чистого» та «корисного» — деякі маркування навіть не мають офіційного підґрунтя. Така ж ситуація з алкоголем, особливо якщо купувати вино біле сухе чи червоне, — колір не має принципової різниці. Як відшукати справді натуральний напій та що ховається за цією заявою — з’ясуймо в статті.

Дехто вважає моду на Natural Wines новим трендом. Однак насправді це спосіб виноробства, який з’явився за багато років до того, як у цей процес увійшли сучасна наука та технології.

Що таке натуральне вино

Багато енологів проти цього терміну, тому немає жодного офіційного збірника правил чи стандартів. Це радше нагадує філософію та культуру фермерства, а не набір суворих визначень. Водночас натуральні вина все-таки відповідають певним вимогам:

  1. У пріоритеті — натуральні дріжджі, що містяться на шкірці винограду. Після ініціювання бродіння винороб лише спостерігає, а не втручається в процес.
  2. Більше праці людей, а не машин. Наприклад, замість механічного преса вдаються до вичавлювання соку ногами, а ягоди збирають вручну.
  3. У складі натуральних вин немає доданих сульфітів, адже вони містяться в них природно. Фільтрацію також практикують рідко, зберігаючи мутний осад.

Натуральні вина зазвичай виготовляють на крихітних сімейних підприємствах, які цікавляться локальними сортами винограду, а не міжнародними. Тому покупці можуть відкривати нові регіони та смаки.

Натуральну продукцію не варто плутати з органічною. Останнє маркування — гарантія того, що в процесі не використовували жодні хімікати, наприклад гербіциди на виноградних плантаціях.

Смак й аромат натуральних вин

Кожен напій — це поєднання органічних базових компонентів, як-от таніни, кислоти та спирт. Оскільки в складі немає допоміжних добавок, смако-ароматичний букет кожної пляшки відрізнятиметься.

Асортимент доволі різноманітний: від класичного збалансованого фруктово-квіткового напою до кислуватих позицій, які більше нагадують пиво або сидр. Єдине, що їх об’єднує — це приємна відсвіжна нотка. Інколи її навіть називають «живою».

Чи варто купувати натуральне вино

Багато покупців схиляються до думки: що менше в складі добавок, то корисніший напій. Водночас будь-яке вино, яке можна знайти й замовити за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/belye.html/f/sweet-sukhe, містить спирт. Тому головне під час вживання — знати міру.

Сульфіти, як багато хто вважає, рідко стають причиною алергічної реакції або поганого самопочуття. До того ж у картоплі фрі, солодкій газованій воді чи сухофруктах їх значно більше, ніж в алкоголі.

Отже, натуральне вино — вибір для тих, хто шукає продукт із максимально природним смаком. Воно також вдало відображає теруар.