Оптичні приціли

Механічні прицільні пристрої дозволяють досить ефективно вести стрільбу на дистанції до 100 метрів. Якщо ж ціль знаходиться далі, то для її ураження вам вже знадобляться якісні оптичні приціли, здатні видавати збільшене зображення і досить точно оцінювати дистанцію для внесення балістичних поправок. Тема це досить складна і велика, тому ми зараз розповімо вам лише про базові речі, які потрібно знати тим, хто збирається купити оптичний приціл.

Основні характеристики

Будемо пояснювати максимально просто та наочно. При виборі оптичного прицілу основне значення мають такі параметри:

  • Кратність. Тобто сила збільшення. Мала – до 6, велика – від 10. Зазвичай для оптики йдеться про х4 і більше. Буває як постійною, так і змінною. Змінна – більш складна та дорога, але дозволяє змінювати оптичне збільшення об'єкта прямо у процесі прицілювання.
  • Діаметр об'єктива. Показник 32 мм вважається вже цілком придатним для використання. Відповідає за чіткість картинки, її якість та загальне поле зору.
  • Відстань до ока. Це тільки в кіно снайпери поміщають око впритул до прицілу. У житті ж необхідно враховувати віддачу при стрільбі. Хорошим показником вважається від 90 мм – так ви гарантовано уникнете синців.
  • Поле зору. Вимірюється або в градусах, або в метрах на кожні 100 метрів. Чим більше – тим краще, тому що полегшує прицілювання.
  • Мінімальна дистанція фокусування. Оптичні приціли не дають чіткого зображення на коротких дистанціях. Нормальним вважається від 50 метрів та більше.
  • Паралакс. Зміщення зображення об'єкта щодо прицільної сітки, якщо око знаходиться нечітко на оптичній осі прицілу. Зазвичай спостерігається тільки при великих збільшеннях, оскільки у більшості пристроїв є «заводські» дистанції прицілювання, на яких зміщення практично непомітно. І саме ці «заводські» дистанції треба знати. Але якщо зовсім спрощувати, то в більшості випадків можна не хвилюватися про паралакс, якщо стрілянина ведеться на відстані менше 300 метрів.
  • Наявність просвітлення. Відповідає за чіткість та яскравість зображення.
  • Особливості корпусу. В ідеалі – герметичний корпус з інертним газом усередині з анодованого алюмінію або сталі.
  • Механізм внесення змін. Буває швидким, буває точним. Швидкий дозволяє вносити виправлення прямо в процесі стрільби, без використання додаткових інструментів. Але для стрілянини на дуже великих дистанціях він не є ефективним.
  • Прицільна сітка. Зображення на лінзах, що полегшує процес прицілювання. Зупинимося на цьому моменті трохи докладніше.

Прицільні сітки

Незважаючи на величезну кількість варіацій прицільних сіток, їх можна розділити на кілька основних груп. А саме:

  • Перехрестя. Найбанальніший варіант. Дві перехрещені лінії з точкою по центру. Лінії можуть бути і товстими, і тонкими, і частковими. Добре працює на відносно малих (для оптичних прицілів це 100-200 метрів) дистанціях.
  • Загінна. Призначена для стрільби по цілях, що активно рухаються, тому в ній практично немає елементів, що закривають поле зору. Це забезпечує максимальний контроль ситуації та швидке прицілювання. Хоча й не дуже точне.
  • Балістична. Перехрестя, але з деякими доповненнями, що дозволяють оцінювати відстань до мішені та вносити балістичні виправлення.
  • Мілдот. Варіант балістичної сітки, що дозволяє вносити виправлення в усіх напрямках. Дуже поширений завдяки своїй простоті.
  • Балістично-тактична. Потрібні цифри вже нанесені на сітку, тому вносити поправки стає ще простіше. Використовується для стрілянини на далеких дистанціях.
  • Хорус. Варіант балістично-тактичної. Цілитися з нею ще простіше, хоч і поле зору буде частково закрите лініями та позначками. Так що використовується вона тільки в тих ситуаціях, коли для прицілювання є достатньо часу.

Висновок

Якщо на полюванні від того, наскільки надійним і ефективним буде приціл, залежить тільки чи зможете ви здобути звіра чи ні, то під час бойових дій ціною навіть маленької помарки може стаття чиєсь життя. Так що якщо ви збираєтеся купити приціл, то точно не повинні на ньому економити - це раз. А два – вибирайте місця, де вам гарантовано продадуть тільки справді якісну та оригінальну продукцію, наприклад – інтернет-магазин Ібіс.

Співпрацюючи з нами, ви можете бути впевненими в тому, що отримуєте найякісніше оптичне обладнання, представлене на українському ринку. А наші консультанти, які дійсно знаються на стрільбі, допоможуть вам правильно підібрати оптику, виходячи з ваших особистих потреб та особливостей. Тож – звертайтеся!