Прогестерон — один із важливих гормонів, що вказує на репродуктивний статус жінки. Саме цей стероїдний гормон незамінний під час підготовки жіночого тіла до вагітності. Внутрішній шар матки — епітелій, росте та оновлюється завдяки прогестерону. А після вивільнення яйцеклітини, що готова до запліднення, гормон зупиняє ріст епітелію та створює сприятливі умови до імплантації в матку майбутнього плоду.
Крім вагітності, гормон виконує інші важливі функції. У чоловічому організмі він теж присутній та має вплив на статеву систему. Зазвичай аналіз на прогестерон призначає ендокринолог, а на сайті csdlab.ua можна дізнатися про те, як правильно підготуватися та пройти обстеження в лабораторії CSD LAB.
Що виявляє аналіз на прогестерон?
Обстеження на цей гормон потрібне для виявлення репродуктивного стану організму жінок та діагностики різних патологій. Йдеться про:
- ознаки наявності овуляції;
- підготовку матки до настання вагітності;
- тест стану плаценти у вагітних;
- порушення гормонального фону;
- діагностування ендометріозу, полікістозу яєчників;
- стан передменопаузи.
Лікар не тільки призначає аналіз, а й надає рекомендацію щодо того, у який день циклу потрібно здати кров, адже це вкрай важливо.
Кому може бути призначене обстеження на прогестерон?
У разі появи симптомів, що свідчать про порушення гормонального балансу, лікарю потрібна інформація про рівень прогестерону. Це дасть змогу визначити патології статевої та репродуктивної систем. Симптоми, що потребують обстеження:
- нерегулярні, болючі, рясні місячні;
- відхилення росту та розвитку в підлітків;
- порушення потенції в чоловіків;
- діагностика онкології простати;
- безпліддя;
- ожиріння.
У вагітних такі аналізи необхідні для моніторингу перебігу вагітності. Це дає змогу контролювати стан плаценти, особливо за наявності ризиків розвитку патологій.
Прогестерон є важливим гормоном, що бере участь у таких процесах як діяльність мозку, обмін речовин, функціонування щитоподібної залози. Гормон чинить вплив на роботу ШКТ, щільність кісткової тканини, масу тіла, температуру, емоційний та психологічний стани людини.
Важливо правильно підготуватися до аналізу. Необхідно робити забір крові вранці натщесерце, а за день до цього виключити алкоголь та фізичні навантаження.