Шкіра немовляти і маленької дитини дуже ніжна, чутлива і відрізняється від шкіри дорослої людини. Лише після 2-3 років вона починає нагадувати структуру зрілої шкіри, хоча все ще залишається ніжною. Для догляду за дитячою шкірою використовуються спеціальні косметичні засоби [1]. Бепантен для немовлят допоможе у догляді за ніжною та чутливою шкірою малюків. Захисна мазь Бепантен Бебі не містить консервантів і антисептичних інгредієнтів, таких як оксид цинку, які можуть порушувати природну мікрофлору шкіри. Продукт містить провітамін В5, що підтримує природні регенеративні процеси, а також ланолін, який створює на шкірі повітропроникний захисний бар'єр. До складу Бепантен Бебі також входить догляд за сосками під час грудного вигодовування. Якщо перед наступним годуванням на сосках видно залишки мазі, рекомендується видалити їх.

Зволоження шкіри дитини

Одне з основних завдань догляду за вибагливою шкірою немовляти - це її зволоження. Щоб підтримувати шкіру зволоженою, варто використовувати спеціально розроблені для цього косметичні засоби, так звані пом'якшувальні засоби (більше про пом'якшувальні засоби можна дізнатися тут). Вони допомагають утримувати воду в шкірі, утворюючи на її поверхні захисну плівку, яка підтримує належний рівень вологості та жирності епідермісу [2].

Уникнення подразнень та догляд за шкірою малюка

Ніжна шкіра немовлят особливо схильна до подразнень. Щоб уникнути або хоча б мінімізувати ризик подразнення, важливо:

  1. Використовувати косметику, призначену для дітей (так звані пом'якшувальні засоби).
  2. Забезпечити часту зміну підгузків.
  3. Дозволяти шкірі дитини дихати, хоча б час від часу залишати дитину без підгузка на кілька хвилин [3].

Дитяча косметика - яку вибрати?

Дитячу косметику слід обирати усвідомлено, читати її склад та використовувати відповідно до рекомендацій виробника. Також важливо не перестаратися і використовувати її в помірних кількостях. Після використання нового косметичного засобу завжди варто почекати кілька днів і подивитися, чи добре на нього реагує шкіра дитини [1].

Вибирайте косметику:

  1. Дерматологічно протестовану та схвалену.
  2. Гіпоалергенну.
  3. Без зайвих інгредієнтів - консервантів, парабенів, штучних ароматизаторів, барвників і піноутворювачів.
  4. З актуальним терміном придатності.
  5. Яка підходить для віку дитини.
  6. Зручну у використанні [2].

Також важливо щодня перевіряти шкіру малюка на наявність подразнень чи висипів. У разі виявлення почервонінь або висипки, слід звернутися до педіатра. Приділяючи увагу таким деталям, батьки можуть забезпечити комфорт і здоров’я шкіри своєї дитини. Догляд за малюками — це не лише рутина, але й вираження любові та турботи про їх добробут.

Література

1. Atherton et al.: Irritant diaper dermatitis: best practice management; SelfCare 2015; 6(S1): 1–11.

2. Padmavathy et al.; Sci. Technol. Adv. Mater. 9 (2008).

3. Atherton D.J., A review of the pathophysiology, prevention and treatment of irritant diaper dermatitis, Department of Paediatric Dermatology, Great Ormond Street Hospital for Children, London WC1N 3JH, UK, 2004.