Одяг у стилі кежуал певно займає до 80% усього одягу, який ми бачимо щодня на вулицях міст. Дівчата у джинсових сарафанах та футболках, чоловіки у брюках чіноси та сорочках поло, дідусі у спортивках та джемперах — це все приклади кежуал культури, яка тотально відрізняється від формального стилю та не признає нудних костюмів і вечірніх суконь.

Витоки кежуального стилю — повсякденний одяг Скандинавських чоловіків, які ще з 16 ст. полюбляють об'ємні светри, в'язані шарфи та шапки бінні, вовняні величезні пальта та зручне взуття схоже на броги.

Це власне пов'язане зі стилістикою х'юге, рибацтвом та будівництвом човнів. Можливо трішки з красунчиком Мадсом Міккельсоном). У суворому кліматі та в постійній взаємодії з морем, хочеться мати той острівець спокою, мінімалізму та комфорту. Можна їх зрозуміти.

Повсякденний — зрозумілий та неформальний

Найважливіші ознаки кежуалу це лаконічність, зручність, простота у всьому від деталей до підібраних тканин і звісно нейтральна колірна гама, де панує бежевий, теракота та інші земляні відтінки.

Звідси й тотал оверсайз, натуральні тканини такі як: льон, бавовна, органічні трикотажі та крій без зайвих дизайнерських надбудов. Прості зрозумілі лінії силуетів, які стирають різницю між формальною та неформальною культурою, модою робітничого класу та білими комірцями. Повсякденна мода у 20 ст. це своєрідна революція у світі "готового одягу" та формування нової фешн культури, яка не обмежує, а спонукає концентруватись на внутрішньому, на inner space кожного та кожної.

Різновиди кежуалу — п'ять довершених комбінацій

Стиль кежуал також поділяється на 5 підвидів, які відрізняються між собою градацією формальності та слугують для різних цілей. Дещо цілком підходить для офісу, а дещо суто для прогулянок з друзями. Але загалом кордони у кежуалі розмиті. Як і він сам є руйнівником "кордонів" між одягом та способом і місцем куди його одягати.

Підвиди повсякденного стилю в моді:

  • Corp-casual - так званий повсякденний одяг у корпоративній культурі. Це можуть бути як костюми для чоловіків, так і жакети зі спідницями-олівцями для жінок. Але без краваток, метеликів, та навіть не обов'язково у сорочці. Можна одягнути сорочку без коміра у португальському стилі та штани зі стрілками й ви виглядатимете так само поважно й по-діловому, ніби ви у трійці від Ральфа Лоурена.
  • Smart-casual - мода для хіпстерів. Тут базовим йде поєднання класичного з неформальним: лофери з брюками-сигаретами; поверх сорочки — джемпер; вузькі джинси, піджак та черевики дезерти.
  • All-out-casual - найневимушеніший повсякденний одяг у якому допускається міксування з потертими джинсами, яскраві принти на лонгслівах, яскраві акценти та аксесуари.
  • Street-casual - міський повсякденний стиль, де допускається усе лаконічне та мінімалістичне.
  • Sport-casual - спортивний одяг, який по суті не зовсім функціональний для спорту, але цілком підходить для міських прогулянок. Джогери, світшоти, олімпійки та футболки — найяскравіші елементи цього підвиду.