У кожного авто є свій звук, який залежить від різних чинників, зокрема й від акустичного фільтра, більш відомого як глушник. У транспортних засобах він потрібен, щоби знижувати рівень шуму, який створюють відпрацьовані гази двигуна, а також виводити їх назовні. Правильно підібраний глушник робить звучання автомобіля приємним і сприяє економії палива.
Для іномарки знайти оригінальний акустичний фільтр можна в інтернет-магазині EuroMotors, розташованому за адресою https://euromotors.com.ua/ua/, який спеціалізується на б/в деталях для автомобілів європейського, японського та китайського виробництва. Скориставшись фільтрами на сайті, можна швидко знайти потрібний розділ у каталозі або конкретну запчастину для тієї чи іншої марки авто.
Конструкція глушника та принцип роботи
Акустичний фільтр в автомобілі можна порівняти з музичним інструментом, який дуже тонко налаштований. Загалом глушник складається з трубок, що мають декілька отворів, і саме ними проходить звукова хвиля. Чим більшу відстань їй доводиться долати, тим тихіший у кінцевому результаті виходить звук.
У конструкції цієї запчастини є такі елементи:
- одна вхідна трубка та декілька внутрішніх;
- розширювальні камери;
- резонатор;
- вихлопна труба.
Коли двигун починає працювати, повітряно-паливна суміш згоряє, в результаті чого утворюються різночастотні звукові коливання, які мають різну амплітуду. Вони проходять через камери глушника, перетворюючись у процесі на тепло. Водночас коливання згладжуються і звук стає м’якшим/тихішим.
Рівень шуму залежить від кількості камер і отворів у глушнику, а також від довжини та поперечного перерізу труб, які у ньому знаходяться. Також на діапазон звуку впливає кількість оборотів двигуна.
З яких матеріалів виготовляють глушники та як вибрати б/в запчастину
Виробники пропонують такі запчастини з декількох видів металу:
- нержавіюча сталь;
- сталь з алюмінієвим покриттям;
- чорна сталь (без покриття).
Найдовший термін служби у глушників із нержавійки — 10-15 років. Якщо ж вибирати запчастину, яка була у вжитку, увагу звертати потрібно не лише на матеріал, а й на інші характеристики:
- конфігурація вихлопу автомобіля, для якого вибирають глушник;
- пропускна здатність (має збігатися з показником двигуна);
- норма смогу, який виходить із вихлопної труби (регулюється законом).
Окрім того, важливим є об’єм робочого корпусу, а також наявність другого шару.
Глушник підвищує потужність авто, робить його звук приємнішим, зменшуючи гучність, та економить пальне, а придбання б/в запчастини дозволяє отримати оригінальну і якісну деталь, зекономивши при цьому кошти.