Чи знаєте ви, що півонія має смак до подорожей? Як це? Все просто, у світі більше ніж 40 видів цих рослин (а скільки підвидів у кожному виді і порахувати складно). Та експерти кажуть що існують азіатські варіації на тему піонів, європейські та навіть північноамериканські. Отож подорожує ця квітка багато з континенту н аконтинент, з країни до країни.

poiny

В наших садах (і в тому числі в наших букетах) можна зустріти піони, які розділені на три великі групи. Флористи УкраФлора запропонують вам рослини, які позиціонуються як трав’янисті, деревоподібні та Itoh тип. Чим вони відрізняються? Всім, починаючи від розмірів та форм квітів, до кольорової палітри та вартості. Та головне, всі піони неймовірно красиві і не дивно, що саме їх обирають коли треба вразити квітковою композицією, а трояндова класика вже «наскучила».

Детальніше про групи

Отже, сучасним споживачам доступні піони:

  • трав’янисті;
  • деревоподібні;
  • тип Itoh.

Трав’янисті півонії (Paeonia lactiflora) – це великі гофровані або дуже махрові квіти на кінці простого стебла. Ці оранжерейні квіти користуються популярністю серед квітникарів. Вони чудово виглядають у букетах і вражають різноманіттям відтінків особливо у рожево-фіолетовій палітрі.

Деревоподібні півонії (Paeonia suffruticosa) – не такі відомі як їх «трав’янисті колеги». Вони цвітуть з травня місяця і відрізняються тим, що квіти ростуть не та стеблах а майже на гілках (як у дерева або куща).

Півонії типу Itoh, це особливі рослини, які отримали свою назву на честь людини яка їх створила. А вирощені ці квіти були, дякуючи поєднанню деревовидних півоній (від який отримали свою міцність) та трав’янистих, які відрізняються ефектним цвітінням.

Якщо уважніше розглянути квіти півоній, то перед нашими очима розквітне безліч форм: простий і чистий віночок, витонченіші махрові форми, японські з яскраво вираженими золотистими тичинками, півонії з квітками лютика... Справжній флористичний каталог в одному жанрі!

Сучасним покупцям доступні як квіти вирощені у локальних умовах, так і красуні привезені з інших країн. «Гості» відрізняються незвичайними відтінковими палітрами, так серед імпортних рослин не важко зустріти квіти персикового чи коралового кольору. Тоді як місцеві красуні представлені у таких відтінкових варіаціях як білий, блідо-рожевий рожевий, темно рожевий, кольору фуксії, фіолетовий.

piony

Піони прекрасно поєднуються з іншими рослинами, тому флористи їх часто використовують для створення різновидових та багатоколірних квіткових композицій. Головне пам’ятати, що головна скрипка в букеті - за піонами. За їх красу і розкішність кажуть що вони конкурують з трояндами за титул квіткової королеви. Це питання смаку. Бо комусь до вподоби тільки троянди а хтось обожнює саме піони. Але флористи UkraFlora гарантують що Вау ефект від букету півоній буде не меншим ніж від композиції із троянд чи орхідей.