Можна впевнено заявити, що зима найскладніша пора року для автомобілістів. Суворі погодні умови та не ліпший стан українських доріг суттєво ускладнює комфортне пересування автівкою. Якщо в межах міста ситуація більш менш краща, дорожнє полотно очищають від снігу, спеціальними засобами борються з ожеледицею, то за містом - повний караул, хоч бери лопату та самотужки долай непогоду. І добре, якщо лопата в багажнику є, а якщо щось серйозне? Де шукати автосервіс, транспортні служби для евакуації.
Ніхто з водіїв не бажає опинитися десь у заторі чи заносі при низьких температурах за вікном. І якщо раптово машина вийшла з ладу та встала з невідомих причин, то діяти треба рішуче, задля власної безпеки.
Ми підготували для вас 12 підстав раптової зупинки авто під час їзди, щоб кожен міг швидко знайти вирішення проблеми.
Звісно, що якщо зламалася серйозна запчастина на Sprinter’і в межах Києва, допоможе тільки евакуатор. Самотужки зробити капітальний ремонт за межами СТО чи гаража неможливо. Тому варто знати де що болить у автівки:
- Поломка паливного насосу.
Машина глохне на ходу у випадках, коли є проблема з надходженням палива з бака в двигун. Чи воно зовсім не находить або потрапляє в недостатній кількості. Регулятором цього процесу є паливний насос. Коли він ламається, порушується весь процес, тиску немає, паливо вприскується в недостатній кількості. Машина заводиться і одразу глохне. Вирішенням буде тільки заміна автозапчастини.
Буває і таке, що насос цілий, а просто забита сітка паливоприймача, вона розташована в паливному баку.
- Вихід з ладу датчика холостого ходу.
Іншою підставою зупинки транспортного засобу може бути поломка датчика холостого ходу. Ця дрібна запчастина авто відповідає за регулювання ходу мотора, за його відповідні оберти. При закритій дросельній заслінці вона подає невелику порцію повітря. Щоб прогріти двигун, треба додати більше повітря, для виходу в робочий режим - меньше. Якщо у вас стоїть інжекторний мотор, ця поломка є частою причиною зупинку роботи двигуна.
- Слабкий контакт десь в електропроводці.
Буває такі випадки, коли машина гарно заводиться, мотор добре працює, але під час їзди при потраплянні на вибоїну, образу заглухла. Можливо треба перевірити електричний ланцюжок, а саме дріт під самим кузовом на наявність слабких місць.
Також треба ретельно слідкувати за станом клейм та контактів. Вчасно їх чистити від окислення та бруду, при необхідності робити заміну. Тільки візуальний огляд та вчасне реагування на усунення проблем допоможе вирішити це питання. Ніяка діагностика тут не врятує. Це спрацьовує тільки з електронікою.
- Паливо низької якості.
Низька якість палива може стати зупинки мотора автівки. Деякі типи авто більш чуттєві до якості речовин в баку. В таких випадках допомагають тільки очистка та заміна фільтру. Треба спорожнити паливний бак та відразу встановити новий паливний фільтр.
- Забитий паливний фільтр може бути зупинкою авто.
Ви помітили, що авто втрачає потужність на великій швидкості, треба міняти фільтр паливної системи. Навіть якщо електронний блок управління не відреагує чи адаптується на низьку якість палива, мотор, скоріш за все, вратить тягу та потужності, але не зупиниться, то бруд у паливі нікуди не зникне. Треба робити тільки заміну палива та фільтрів.
Вірогідність вирішити самостійно причину зупинки авто можливо за такими обставинами як:
- Низький заряд акумулятора.
- Прийшов час почистити дросельную заслонку.
Наявність несправностей у повітряному фільтрі призводить до накопиченню засорів на поверхні дроссельній заслонці. Вона регулює подачу повітря в двигун. Бруд буде перешкоджати гарної роботи паливної системи. Мотор зупиняється, електроніка “глючить”. Чистити від бруду треба певними засобами з автохімії.
- Є підстава замінити чи постити свічки запалювання.
Теж саме можна сказати і про нагар на свічках запалювання. Машина зупиняється і потребує заміни чи очистки ціх запчастин. Треба впевнитися що свічки вірно розташовані, немає слідів зносу. Якщо є чи багато нагару на поверхні, краще їх замінити.
Які б пригоди не трапилися на вашому шляху, навіть якщо у вас проблеми з елементами двигуна та сполучних елементів на VW Crafter, завжди майте з собою певні інструменти та автохімію для вирішення проблем, або телефонуйте до нас в Сто в Києві. Наші менеджери швидко реагують на звернення, професійно допоможуть з визначенням проблем зупинки авто, майстри приведуть до ладу всі поломки та у короткий термін поставлять на колеса вашу “ластівку”.