Багато людей на планеті страждають на головний біль. Вони можуть бути викликані недосипанням, втомою, стресом та багато іншого. Але коли це явище стає хронічним, це вже прямо і негативно впливатиме на якість життя.

Ок!Клінік+%204.jpeg

Ті пацієнти, які страждають на хронічні головні болі, стикаються з постійною втомою, депресією, відчувають сильний дискомфорт. Необхідно зробити діагностику здоров'я, пройти спеціалістів, щоб зрозуміти причину такого стану та усунути її.

Типи хронічного болю

Якщо ви регулярно страждаєте від головного болю, вам потрібна консультація невропатолога. Цей лікар призначить різні обстеження, виявить ту чи іншу хворобу, призначить лікування.

До хронічних головних болів відносяться такі захворювання:

  • мігрень. Це дуже сильний пульсуючий біль, часто з одного боку голови. Часто супроводжується нудотою, блюванням, а також реакцією на світло. Може продовжуватись як кілька годин, так і кілька днів. Потребує обстежень, як, наприклад, електроенцефалограма, яку можна зробити у клініці;
  • кластерний біль. Це дуже сильний біль в оці. До симптомів відноситься сльозоточивість, закладеність носа. Біль нетривалий, але часто повторюється в один і той же час дня чи ночі;
  • тензійний біль. Больові відчуття з'являються в області скроні та шиї. Епізод може бути коротким або триватиме до декількох днів. 

Клініка «Ок!Клінік+» у Києві пропонує послуги фахівців, які призначать необхідні аналізи та обстеження для виявлення того чи іншого захворювання, які й викликають головний біль. Тут вам нададуть кваліфіковану медичну допомогу.

Причини хронічного головного болю

Є різні причини, які можуть викликати напади сильного або тривалого головного болю:

  1. Стресові ситуації. Постійний стрес викликає напруженість у м'язах, отже, призводить до головного болю. Важливо навчитися керувати стресом, вміти розслаблятися навіть у складних ситуаціях, заспокоювати себе;
  2. Проблеми зі здоров'ям. Це стосується саме шийного відділу хребта, де можуть бути затиснуті певні судини. Також до головного болю призводять захворювання очей, зубів. Тут потрібно пройти діагностику, визначивши основне захворювання – його необхідно усунути, щоб позбутися болів у голові;
  3. Зміни у гормональній системі. Особливо це стосується жінок. Причиною може бути менструація, менопауза, вагітність – це стани, коли гормональний фон змінюється, що і може призвести до головного болю. Важливо контролювати цю систему під наглядом свого лікаря.

Ще однією і досить поширеною причиною може бути неправильний спосіб життя. Якщо пацієнт неправильно харчується, погано спить та мало відпочиває, зловживає алкоголем чи часто курить, це може призвести до хронічних головних болей.

Головний біль (якщо він не є наслідком іншого захворювання) лікується болезаспокійливими препаратами – вони підбираються індивідуально, виходячи з аналізів та обстежень. А тому потрібно записатися на прийом до лікаря, який допоможе вибрати те лікування, яке полегшить ваш стан та покращить якість життя.