Хворіти гострими вірусними захворюваннями завжди важко й потребує чимало сил та часу для відновлення. Найкраще запобігти розвиткові захворювання, для чого, в першу чергу, потрібно звернути увагу на імунітет. Він може бути місцевим та загальним, обидві форми відіграють важливе значення у формуванні захисту від різних хвороботворних мікроорганізмів.
Поширені фактори, які найчастіше викликають ослаблення імунітету:
- недостатня кількість в організмі мікроелементів та вітамінів;
- вживання неякісних або рафінованих продуктів;
- несприятливе екологічне середовище;
- хронічна перевтома та стреси;
- знижена фізична активність.
Під постійним впливом одного чи декількох вказаних чинників можуть розвиватись різні хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової, серцево-судинної та інших систем. В результаті не лише послаблюється імунітет, але й погіршується робота внутрішніх органів.
Для зміцнення імунітету потрібно достатньо відпочивати, гуляти на свіжому повітрі, повноцінно харчуватись, додати в життя помірну фізичну активність тощо. Але додатково варто зазначити найбільш важливі шляхи укріплення імунного захисту.
Налагодження роботи ШКТ
Сучасні дослідження неодноразово довели високу цінність мікрофлори кишківника. Саме від неї залежить процес травлення: коли патогенні бактерії переважають корисні, то розвиваються різні патологічні стани — діарея, метеоризм, дисбіоз, синдром подразненого кишківника.
Для підтримки корисної мікрофлори лікарі часто призначають дріжджовий пробіотик Ентерол ІМУНО. Додатково потрібно вживати продукти, які стимулюють розвиток корисних бактерій. До таких пребіотичних складових належать квашена капуста, яблука, солоні огірки тощо.
Контроль над розпорядком дня
Важливо підвищити загальну опірність організму, у чому допомагає налагодження щоденного режиму праці та відпочинку. У цьому плані необхідно підлаштувати свій ритм під світловий день, тобто лягати потрібно раніше і так само прокидатися — не з першими півнями, але й не з обідніми.
В налагодженні розпорядку дня допомагають щоденні планери. Їх можна розміщувати на помітних місцях в кімнаті і за необхідності позначати ті події, які потрібно виконати або вже виконано. За таким принципом працюють і мобільні додатки, тому такий варіант також можливий до використання.
Практикуйте щоденні прогулянки
Без свіжого повітря, як і без чистої води, людині дуже складно підтримувати свою життєдіяльність на належному рівні. Саме тому потрібно хоча б раз на день виконувати прогулянки в спокійних, максимально віддалених від шумних вулиць місцях. Це дозволить заспокоїти нервову систему та наситити клітини надзвичайно потрібним їм киснем.
Під час прогулянок можна використовувати фітнес-браслет. З його допомогою вдасться не лише порахувати спалені калорії, але й контролювати рівень фізичного навантаження. Бажано не доводити себе до фізичної перевтоми, яка так само негативно впливає на імунітет, як стрес або нервовий зрив.
Споживання тваринного білку (м’ясо, молочна продукція та яйця) в межах 0,6-0,8 гр на кг маси тіла, а для осіб старшого віку від 0,75 гр білку на кг маси тіла. Тваринний білок містить такий набір амінокислот, що замінити його практично неможливо. Регулярне споживання тваринного білку сприятиме здоровому розвитку мікробіоти в кишківнику. Адже лише розслинна чи із вуглеводнями їжа сприяє розмноженню шкідливих гнилисних бактерій т.і.
Варто нагадати про повноцінне харчування, щоб зміцнити імунну систему:
- червоне вино;
- часник;
- мед;
- зелений чай;
- цитрусові;
- риба;
- куркума;
- вівсянка;
- мигдаль;
- насіння льону;
- авокадо;
- імбир.
Звісно до цього списку належать також свіжі овочі та фрукти, які потрібно вживати щодня у максимально допустимій кількості. В комплексі всі ці рекомендації позитивно впливають на стан як дорослого, так і дитячого організму. Користуйтесь на здоров’я!
Автор статті:
Катерина Мусієнко,
медичний консультант компанії «Біокодекс Україна».
Enterol_106 15.12.2023
Джерела
- Stier H. Influence of Saccharomyces boulardii CNCM I-745on the gut-associated immune system. Clin Exp Gastroenterol. 2016 Sep 13;9:269-279.
- Ibáñez L. et al. Saccharomyces boulardii Strain CNCM I-745 Modifies the Mononuclear Phagocytes Response in the Small Intestine of Mice Following Salmonella Typhimurium Infection. Front Immunol. 2019 Apr 2;10:643
- Wu G. Dietary protein intake and human health. Royal Society of Chemistry Jor. Food Funct., 2016, 7, 1251-1265