Мотиваційний лист - звернення, яким заведено супроводжувати резюме. На відміну від резюме, він вміщує не лише сухі факти про ваш робочий досвід. Тому мотиваційний лист може бути важливий інструментом, щоб виділитися серед інших кандидатів.

Правильно написаний мотиваційний лист допоможе швидше знайти роботу. Та й дозволить зайняти вакансію вищого рівня. І вже скоро ви зможете відпочивати, граючи на фріспіни у https://globalunitygroup.com/77-frispiniv. А не переживати через пошук роботи.

Що має бути у мотиваційному листі

Мотиваційний лист надсилається у компанію разом з резюме. Зазвичай, він пишеться прямо у тілі email-повідомлення. Тоді як резюме прикріплюється окремим файлом.

Оптимальна довжина мотиваційного листа - 3-5 абзаців. Він не має бути “відпискою” із двох рядків, що просто повідомляє про надсилання резюме. Але і занадто довгі листи також писати не варто. Пам’ятайте, що рекрутер має 5-10 хвилин на вашу кандидатуру, перш ніж перейти до наступного претендента.

У мотиваційному листі варто розкрити наступні теми:

  • Представитися та повідомити, яка вакансія вас зацікавила.
  • Розказати, чому саме ви підходите компанії та є оптимальним кандидатом на вказану посаду.
  • Пояснити, чому вас приваблює ця робота (крім рівня зарплати, звичайно).

Чітко та зрозуміло написаний мотиваційний лист одразу виділяє кандидата серед інших. З нього має бути видно, що претендент:

  • ознайомився з роботою компанії;
  • розуміє, чого від нього очікують на цій посаді;
  • підходить роботодавцю за цінностями;
  • достатньо вмотивований, щоб активно розв'язувати робочі задачі.

Мотиваційний лист має показати як кваліфікацію спеціаліста, так і його небайдужість до роботи.

Як зробити мотиваційний лист кращим - поради

Є кілька прийомів, які допоможуть зробити мотиваційний лист краще.

  • Уникайте канцеляриту. Як показує статистика, типові канцелярські звороти читаються автоматично. Тому будь-який закладений у них зміст - може взагалі пройти мимо уваги рекрутера.
  • Не дублюйте інформацію з резюме. Не потрібно переписувати резюме своїми словами. Це ніяк не посилить ваші шанси отримати роботу, адже мотиваційний лист має іншу ціль. Хоча, побіжно згадати ваш найбільш вражаючий робочий досвід у мотиваційному листі можна.
  • Розкажіть про свої досягнення. Саме вони демонструють, чому ви є кваліфікованим спеціалістом та “співробітником мрії”. Читаючи про них, роботодавець може приміряти в уяві вашу діяльність на свою компанію.
  • Будьте зрозумілими: говоріть прямо, розбийте лист на короткі абзаци. У рекрутера немає зайвого часу, щоб дешифрувати те, що ви хотіли сказати. Тому використовуйте максимально точні образи, пишіть зрозумілими реченнями. Розбивка на короткі абзаци дозволить рекрутеру легше охопити лист оком. Такий формат легше для читання, ніж просто довга сторінка тексту.
  • Пам’ятайте, що лист має певну структуру - з початком та кінцем. На старті ви маєте представитися. А в кінці - підсумувати, чому підходите краще за всіх.
  • Додайте емоцій. Не бійтеся показувати свою зацікавленість у цій роботі та в діяльності компанії. Сьогодні роботодавці віддають перевагу співробітникам, яким не байдужа їхня робота. Сухий та формалізований текст може справити враження, що вам все одно, та працювати - тільки б платили. Навіть якщо це так - роботодавцеві про це знати не потрібно.
  • Будьте доброзичливими. Використовуйте слова “будь ласка”, “дякую і т.д., коли звертаєтесь до рекрутера.

Також корисно у кінці мотиваційного листа попросити рекрутера про фідбек. Навіть якщо вас не візьмуть на роботу - приємно дізнатися про це, а не нескінченно чекати відповіді.