Кожній освіченій людині зараз відоме таке поняття, як “стовбурові клітини”, тому що цей біоматеріал чудово зарекомендував себе в багатьох сферах медицини та косметології. Активні клітини (стволові) присутні у тілі кожної людини. Їхня активність полягає в постійному розподілі, розмноженні, зростанні, а також участі в одному з важливих процесів організму – омолодження. Завдяки стовбуровим клітинам відбувається регенерація використаних (застарілих), пошкоджених тканин. Дізнатися про ці процеси можна більше на сайті autism-mmc.com.ua.
Сфера застосування стовбурових клітин
В ролі попередників усіх клітин нашого організму вчені розглядають саме стовбурові клітини, адже вони постійно діляться і здатні перетворюватись у клітини всіх відомих тканин організму. Головними властивостями цього матеріалу вважається диференціювання, самооновлення та поділ (симетричний, асиметричний). З використанням стовбурових клітин проводять лікування аутизму у дітей в Дніпрі, онкогематологічних хвороб, первинних імунодефіцитів, гематологічних патологій, порушень метаболізму вродженого типу тощо.
Також стовбурові клітини використовують для терапії нижчеперелічених патологій:
- колінний остеоартрит
- крайній ступінь ішемії ніг
- панкреонекроз
- кардіоміопатія
- цукровий діабет
- обмороження, опіки
- ішемія.
Симетричний поділ відбувається з утворенням двох нових стовбурових дочірніх клітин. Обидві дочірні клітини ідентичні до батьківської. У випадку з асиметричним розподілом, на виході отримується одна стовбурова клітина, а друга сформована клітина розвивається в тканинну.
Медичний центр ім. Мардалейшвілі в Тбілісі практикує інноваційне лікування трансплантацією стовбурових клітин. Лікарі, вчені медичного центру розглядають симетричний поділ клітин, як їхній безсмертний потенціал. Завдяки такому способу поділу з одного зразку біоматеріалу можна отримати майже необмежену кількість стовбурових клітин. У асиметричного поділа роль інша – виробництво нових клітин тканин, що важливо для відновлення пошкоджених органів.
Пуповинна кров вважається щедрим постачальником стовбурових клітин. Такий біоматеріал незамінний при вирощуванні нових тканин: судин, шкіри. Його використовують у терапії патологій серця, а також для відновлення мозку (головного). За допомогою трансплантації цього матеріалу проводиться корекція дитячого аутизму.
Зберігання у кріобанку
Банки пуповинної крові створили для збирання, обробки, зберігання найважливіших в історії медицини клітин. Зараз лікарями застосовуються стовбурові клітини для лікування більш ніж 85 хвороб.
Способи збереження плаценти:
- зберігається сама тканина плаценти з метою подальшого вилучення стовбурових клітин
- самі стовбурові клітини
- плацентарна суспензія, з якої надалі буде вилучено екстракт плаценти.
Дуже важливо зберегти плаценту, адже так ви отримуєте стовбурові клітини (їх використовують в екстрених випадках), які стануть запорукою здоров'я вашої дитини. Однією з важливих завдань стовбурових клітин, якою займаються лікарі грузинського медичного центру, є лікування розладу аутистичного спектра у дитини. Також тканину, екстракт плаценти використовують для омолодження і відновлення здоров'я всіх членів сім'ї.
Забір біоматеріалу відбувається після пологів. Пуповину перетинають, а потім поміщають пуповинну кров в спеціальний контейнер. Всередину стерильної ємності кладуть не лише плаценту, а й пуповину. Потім у лабораторних умовах із крові, зібраної з пуповини, фахівці вилучають стовбурові клітини. Отриманий матеріал, поміщений у рідкий азот, підлягає зберіганню в кріобанку (-196 градусів). Завдяки такому способу зберігання біоматеріалу підтримується життєздатність після розмороження на рівні 96%.