Одне з найчастіших питань, це - як доглядати слуховий апарат, щоб він прослужив якомога довше. Фахівці Центру слуху з підбору слухових апаратів у Дніпрі стверджують - якщо правильно і регулярно доглядати слуховий апарат, і проводити профілактичне технічне обслуговування, то цифрові слухові апарати можуть прослужити 5-7 років у хорошому стані.
Звичайно, дуже важливо проводити технічне обслуговування в центрах слуху, в яких працюють професіонали та є відповідне обладнання.
Технічне обслуговування завушних слухових апаратів
Завушні слухові апарати характеризуються тим, що в самому вусі не знаходиться апаратна частина слухового апарату, там розташований порожній силіконовий вкладиш. Це означає, що завушний слуховий апарат найлегше чистити, оскільки трубку, що з'єднує слуховий апарат із вкладишем у вусі, можна легко від'єднати, щоб очистити їх окремо один від одного.
Щоб очистити сам слуховий апарат, можна використовувати спеціальну серветку, просочену спеціальним спреєм, який не містить спирту. Не потрібно використовувати спреї безпосередньо на слуховий апарат, щоб вода не потрапила в мікрофон і в щілини слухового апарату.
Рідина, що містить спирт, може пошкодити електроніку.
У тій частині, яка розташована за вухом, головне, щоб не було бруду на ґратах мікрофона, куди надходить звук. Для цього ви можете використовувати маленьку щіточку, яку можете купити в Центрі слуху. Ці вхідні отвори, які можна легко знайти на слуховому апараті, вловлюють звук, тому дуже важливо, щоб вони не були заблоковані або забруднені.
Чищення вушного вкладишу
Для того щоб очистити вкладиші, які вставляються у вухо, і кріпляться до завушного слухового апарату, потрібно від'єднати трубку з вкладишем і опустити вкладиш у мильний розчин. Після цього вони повинні добре просохнути як зовні, так і всередині, перш ніж знову прикріплювати їх до слухового апарату.
Заміна фільтра від сірки у слуховому апараті
Ваші слухові апарати мають невелику зовнішню деталь на виході звуку, що називається сірчаний фільтр. Його функція – захистити ресивер від контакту з вушною сіркою. Ці фільтри накопичують сірку, яка з часом спотворює звук, який ви чуєте або навіть звук може повністю зникнути. Тому рекомендується періодично змінювати ці фільтри на нові, якщо відчуваються зміни в гучності слухового апарату. Заміна фільтра – це дуже швидкий та легкий процес.
Використовуйте ваші слухові апарати дбайливо
У якийсь момент ми виявляємо, що носіння слухового апарату стає природним. І ми легко забуваємо, наскільки тендітними є ці пристрої. Завжди поводьтеся з цим обладнанням дбайливо. Тримайте в руках надійно і завжди кладіть на м'який рушник, під час заміни батарей або чищення.
Корисні поради для продовження терміну служби слухових апаратів
- Найкраще чистити слухові апарати вранці, коли вушна сірка встигла висохнути, і її легко видалити.
- Вимикайте слухові апарати перед чищенням і щоночі. Для цього просто відкрийте батарейний відсік.
- Зберігайте слухові апарати у спеціальному футлярі, який іде у комплекті до слухових апаратів.
- Зберігайте слухові апарати в сухому прохолодному місці і не допускайте впливу тепла та вологи.
- Не користуйтеся слуховим апаратом у ванній кімнаті, а також, коли сушите волосся.
- Якщо утворився конденсат у слуховому ріжку, або трубці, яка кріпиться до вушного вкладиша, скористайтеся спринцівкою, щоб продути звідти всю вологу.
- Рекомендується щоночі використовувати осушуючі таблетки для слухових апаратів. Для цього, в чисту суху ємність класти спеціальні таблетки, що осушують слуховий апарат.